^ Powrót na górę

 

 

„Triennale z Martwą Naturą”. Wystawa pokonkursowa

Rozmiar tekstu:

bwa
Już od najbliższego piątku w Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu będzie można oglądać prace, które zostały zakwalifikowane do etapu finałowego tegorocznej edycji konkursu „Triennale z Martwą Naturą”.

Konkurs ten organizowany jest przez BWA co trzy lata, nieprzerwanie od 1997 roku. Do „Triennale z Martwą Naturą 2015” zostało zgłoszonych około 500 prac autorów z całego kraju. Do drugiego etapu jurorzy przepuścili 182, a spośród nich wybrali 72 obrazy 71 autorów. Prace oceniali: Jacek Rykała (profesor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach; przewodniczący jury), Stanisław Kortyka (z ASP we Wrocławiu), Marek Sak (z ASP w Łodzi) i Małgorzata Szymlet-Piotrowska (dyrektor BWA w Sieradzu).

Prace finałowe będzie można zobaczyć w Galerii Sztuki BWA (ul. Kościuszki 3) podczas otwarcia wystawy pokonkursowej. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek 11 grudnia o godz. 14.

Nagrody i wyróżnienia w konkursie „Triennale z Martwą Naturą 2015”

Grand Prix ministra kultury i dziedzictwa narodowego: Martyna Borowiecka, autorka obrazu „Dni Ziemi”.

Nagroda starosty sieradzkiego: Grzegorz Redko za obraz „Rewolucja”.

Nagroda prezydenta miasta Sieradza: Magdalena Leśniak za „Ułamki rzeczywistości 3”.

Wyróżnienia honorowe otrzymali:

Paweł Baśnik: „Martwa natura z wołowiną”

Andrzej Hoffman: „Rozmowa z Chardinem”

Daniel Krysta: „Mouse over”

Halina Nowicka: „Zaproście mnie do stołu”

Marcelina Rydelek: „Neverland 3”

Magdalena Szczęśniak: „Deska druga”

Pozostałe prace zakwalifikowane na wystawę poplenerową:

Marek Andała: „Miejsce”

Cyprian Biełaniec: „Niebo dla naiwnych II”

Andrzej Borowski: „Martwa natura księżycowa z czerwonym paskiem”

Milena Brudkowska „Buty – kolekcja prywatna”

Krzysztof Bryła: „Ołtarz/Motyl”

Jerzy Ludwik Brzuskiewicz: „Stół III. Martwa natura z widelcami”

Ula Dzwonik: „Tonight I”

Ewa Golińska-Pisarkiewicz: „Enoteka II”

Joanna Gołaszewska: „Martwa natura z rybą”

Jacek Gramatyka: „Stara pracownia”

Małgorzata Jagiełło: „Wolność wyboru”

Jakub Jakubowski: „Ze wstążką, pejzaż myślący”

Agnieszka Jankowska: z cyklu: „Recykling 6 cytryn”

Wiktor Jerzy Jędrzejak: „Widoczne jest to, czego nie ma”

Edyta Jurkowska: „Wcześnie rano po południu”

Grzegorz Kalinowski: „Martwa natura – na scenie”

Michał Kaszewski: „Światło i cień”

Tomasz Klimczyk: „Winogrona Zbysława”

Katarzyna Kombor: „Rudimentum I” z cyklu „Morfogeneza”

Ireneusz Kopacz: „Stół II albo martwa natura hommage’a”

Tadeusz Kosela: z cyklu „Prześcieradła – w chmurach II”

Paweł Kotowicz: „Cacuszko”

Bartłomiej Kownacki: „Owoce z naklejkami”

Robert Krężlak: „Łazienkowy Stonehenge”

Włodzimierz Kulej: „Wielkanocna martwa natura z jajkiem”

Dorota Kulicka: „Uprzedmiotowiony – kompozycja 8MB”

Małgorzata Lazarek: „Na stole”

Łukasz Lepiorz: „Adoracja okazjonalna”

Marek Maciąg: „Martwa natura pierwotna II”

Marlena Makiel-Hędrzak: „Alegoria ciszy II”

Katarzyna Makieła-Organisty: „Hommage a Georg Flegel”

Marek Mazanowski: „Hidden Dimension 3”

Katarzyna Morasiewicz: „Wisienka”

Monika Mysiak: „Bez tytułu”

Jacek Niewieczerzał: „Fragmenty”

Krzysztof Nowicki: „Martwa natura wanitatywna”

Telemach Pilitsidis: „Martwa natura z czaszką”

Zdzisław Poskier: „Martwa natura z cukrówką”

Natalia Prokopiak-Latosińska: „Portret rzeczy – 200 złotych polskich”

Czesław Pyrgies: :Martwa natura z cebulką”

Krzysztof Ryfa: „Martwa z coca colą”

Maria Sadowska: „Kreacje”

Hanna Siemionow: „I znowu nie taka martwa natura”

Jan Skarżyński: „Mebel”

Kaja Solecka: „Tabak”

Marzena Sroczyńska-Gudajczyk: „Fortepian – sonata”

Stanisław Stach: „Martwa natura I”

Piotr Staszczyk: „Martwa natura w oknie balkonowym”

Jadwiga Szmyd-Sikora: „Coś się skończyło I”

Jolanta Tondys-Nasiłowska: „Boczniaki”

Jan Trojan: „Jodełka krzesłowa rotująca”

Piotr Tymochowicz: „Womenizer”

Paulina Walczak-Hańderek: „Sfera święta – sztuczna choinka”

Kinga Waluszewska-Maciuszkiewicz: „Kamienie II”

Agnieszka Węgrzyn: „Martwa natura z koszulą w ramie z koszuli”

Mirosława Winkiel: „Targowisko I”

Oskar Włodarek: „Bez tytułu”

Luiza Wojciechowska-Konopka: „Martwa natura z młotkiem i szkieletem”

Walenty Wróblewski: „Bez tytułu II”

Marek Wrzesiński: „Krótka historia pewnej znajomości”

Helena Zadrejko: „Połączenie”

Aleksandra Zuba-Benn: „W cieniu”

T.O.