Awans I LO i ZSP Nr 1 w rankingu szkół ponadgimnazjalnych

Rozmiar tekstu:

IMG 4794
I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, Technikum Nr 1 Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach awansowały w tegorocznej edycji rankingu szkół ponadgimnazjalnych miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”.

W kategorii liceów ogólnokształcących najwyższe wśród liceów powiatu sieradzkiego, 106. miejsce zajęło I LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, co w porównaniu z ubiegłoroczną edycją rankingu oznacza awans, i to duży, bo w 2014 „Jagiellończyk” znalazł się na 151. pozycji. Dodajmy, że wszystkich sklasyfikowanych w rankingu liceów jest 500.

W swojej kategorii – techników – awansował również Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu. Jego Technikum Nr 1 z 53. pozycji w zeszłym roku znalazło się na 43. w edycji bieżącej. Klasyfikacją techników objętych zostało 300 placówek.

To tyle jeśli chodzi o ranking ogólnopolski. Jednocześnie „Perspektywy” przeprowadziły klasyfikację w podziale na województwa. I tak na 4. pozycji listy techników województwa łódzkiego znalazło się Technikum Nr 1 ZSP Nr 1. W porównaniu z ubiegłym rokiem szkoła odnotowała awans o 1 miejsce. W tym samym zestawieniu 27. pozycję zajęło Technikum Nr 2 ZSP Nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu. 10 miejsc niżej odnotowane zostało Technikum ZSP w Błaszkach, choć dla szkoły tej jest to w poównaniu z rokiem 2014 awans - o 1 pozycję.

Wśród liceów województwa najwyżej wśród szkół prowadzonych przez Powiat Sieradzki znalazło się I LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, zajmując 10. pozycję. W tej samej klasyfikacji na 40. miejscu ujęte zostało II LO im. Stefana Żeromskiego.

Łącznie więc w tegorocznej edycji rankingu „Perspektyw” znalazło się 5 szkół ponadgimnazjalnych działających na terenie powiatu sieradzkiego.

Ranking składa się z dwóch części: osobno sklasyfikowanych jest 500 liceów, osobno 300 techników. Oceniając dokonania poszczególnych szkół, organizatorzy zestawienia biorą pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych oraz wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. Oprócz tego w kategorii techników oceniane są wyniki z egzaminów zawodowych.