^ Powrót na górę

 

 

Zawodniczki SOSW na turnieju tenisowym

Rozmiar tekstu:

sosw
Dwie absolwentki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu – Aleksandra Stodulska i Sylwia Ubych – wzięły udział w Europejskim Turnieju Tenisa Olimpiad Specjalnych, rozegranym w niemieckim Reit am Winkl. Wróciły z medalem.

Srebrny medal w grze pojedynczej wywalczyła Aleksandra Stodulska. Stoczyła siedem pojedynków, z których przegrała tylko jeden: w finale przeciwniczka z Lichtensteinu okazała się lepsza. Sylwia Ubych, po porażce w meczu o trzecie miejsce, zajęła najbardziej przez sportowców nielubianą czwartą pozycję.

– Turniej stał się doskonałą okazją do integracji z zawodnikami z innych krajów, a także do porównania zawodów tenisowych od strony organizacyjnej, z tym co robimy u siebie. Trzeba przyznać, że zazwyczaj te porównania wypadały na naszą korzyść – mówi Piotr Iszczek, trener zawodniczek SOSW.

Sieradzanki reprezentowały nie tylko SOSW, bo pojechały na turniej również jako przedstawicielki łódzkiego Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych. Cała polska ekipa, oddelegowana na zawody do Reit am Winkl, liczyła 7 osób: 5 zawodników i 2 trenerów. Łącznie w Europejskim Turnieju Tenisa Olimpiad Specjalnych wzięło udział 45 zawodników z 10 krajów.

T.O.

1  2

3  4

5  6

8  9

10  11

12  13