^ Powrót na górę

 

 

Sieradzanie na Biegu Powstania Warszawskiego

Rozmiar tekstu:

bieg powstania
Według przybliżonych danych, w sobotnim 27. Biegu Powstania Warszawskiego weźmie udział ponad 50 sieradzan. Wyjazd do stolicy na tę sportowo-patriotyczną imprezę organizuje
I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka.

– Chęć udziału w biegu wyraziło 45 osób. Liczba ta wciąż jest płynna, ale za wiele się już nie zmieni. Są wśród nich uczniowie i absolwenci szkół naszego powiatu, ich rodzice oraz nauczyciele. Oczywiście w imprezie weźmie udział więcej mieszkańców powiatu, ilu dokładnie – tego nie wiemy. Sporo osób rejestrowało się na własną rękę. Wyjeżdżamy z Sieradza o 15:00, początek biegu przewidziano na 20:00 – mówi Jowita Królikowska, nauczycielka wychowania fizycznego i podstaw przedsiębiorczości w I LO, która zajmuje się organizacyjną stroną wyjazdu.

BPW odbędzie się 29 lipca na dwóch dystansach. Dla mniej wytrzymałych amatorów biegania przygotowano trasę 5-kilometrową, dla bardziej wprawionych – 10-kilometrową. Ci pierwsi wystartują około godz. 20:10 i pokonają trasę ulicami: Bonifraterską do Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową, następnie skręt w Wybrzeże Kościuszkowskie. Na Wybrzeżu Gdańskim na wysokości kamienia – Pomnika Pracy Nauczycieli – wykonają nawrót, a potem wbiegną ul. Sanguszki do mety na Konwiktorskiej.

Zawodnicy biegnący na dystansie 10 km pobiegną ulicami: Bonifraterską do Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Karową, następnie skręt w ul. Dobrą, Lipową do Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego. Po skręcie w Ludną do Czerniakowskiej, a następnie Wilanowską do Wioślarskiej, Wybrzeżem Kościuszkowskim (w tym tunelem) do ul. Krajewskiego, Zakroczymskiej i mety na Konwiktorskiej.

T.O.