^ Powrót na górę

 

 

Piłkarski sukces PZD Sieradz

Rozmiar tekstu:

pzd turniej
Drużyna piłkarska Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu zwyciężyła w odbywającym się w Wierzchlesie (powiat wieluński) VI Turnieju Powiatowych Zarządów Dróg Województwa Łódzkiego. W ubiegłym roku sieradzcy drogowcy-piłkarze byli drudzy.

– W 2016 roku dosłownie otarliśmy się o zwycięstwo i wracaliśmy z turnieju z mocnym postanowieniem, że za rok wygramy. I udało się, choć wcale łatwo nie było. Warunki do gry były trudne, bo lał deszcz i nawierzchnia boiska była bardzo śliska. Tym bardziej cieszy, że nikt naszym drogowcom tego zwycięstwa za darmo nie dał ani nie pomógł im żaden łut szczęścia. To była ciężko wywalczona, zasłużona wygrana – mówi Robert Piątek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu.

Do zawodów stanęło w tym roku pięć drużyn: Bełchatów, Opoczno, Piotrków Trybunalski, Sieradz i Wieluń. Sześcioosobowe zespoły grały mecze trwające dwa razy po 10 minut systemem „każdy z każdym”. O zwycięstwie decydowała liczba punktów.

Na pomysł sportowego integrowania drogowców z Łódzkiego wpadł kilka lat temu Tomasz Kijanka, ówczesny dyrektor PZD w Bełchatowie i jednocześnie przewodniczący Konwentu Dyrektorów Zarządów Dróg Powiatowych Województwa Łódzkiego. – Ludzie pracujący w jednej branży powinni spotykać się również na innych płaszczyznach, nie samą pracą człowiek żyje. A drogowcy to nie tylko ci, co pracują bezpośrednio na drogach, bo to również pracownicy administracji i obsługi biurowej. Kontakty jednych i drugich na co dzień nie są zbyt częste, dlatego trzeba było wymyślić coś, co ich połączy i sport wydał mi się do tego celu najbardziej odpowiedni – wyjaśnia Tomasz Kijanka.

Pierwsze zawody odbyły się w 2012 r. w Bełchatowie, rok później gospodarzem turnieju był PZD Piotrków Trybunalski – druga edycja imprezy została zorganizowana w miejscowości Ręczno. W 2014 drogowcy spotkali się w Ostrowie koło Łasku, a w 2015 zagrali w Charłupi Małej (gmina Sieradz) w powiecie sieradzkim. Rok temu turniej odbył się na obiektach klubu sportowego „Kasztelan” Żarnów (powiat opoczyński), a w roku bieżącym – na „Orliku” przy Szkole Podstawowej w Wierzchlesie. Na każdym turnieju drogowcy ustalają organizatora kolejnej edycji. W przyszłym roku będzie nim PZD Bełchatów.

Dodajmy, że turniej organizowany jest zawsze w sobotę, a więc poza godzinami pracy. Koszty pokrywane są z pieniędzy składkowych: każda drużyna uiszcza opłatę wpisową.

VI Turniej Powiatowych Zarządów Dróg Województwa Łódzkiego – Wierzchlas 2017:

Wyniki meczów:

Wieluń – Piotrków Trybunalski 0:3

Sieradz – Bełchatów 5:1

Opoczno – Wieluń 0:5

Piotrków Trybunalski – Sieradz 0:0

Wieluń – Bełchatów 7:0

Opoczno – Piotrków Trybunalski 3:2

Sieradz – Wieluń 4:2

Bełchatów – Opoczno 0:2

Sieradz – Opoczno 1:1

Piotrków Trybunalski – Bełchatów 6:1

Klasyfikacja:

1. Sieradz

2. Opoczno

3. Piotrków Trybunalski

4. Wieluń

5. Bełchatów

Król strzelców: Tomasz Fiszer (PZD Piotrków Trybunalski)

Najlepszy bramkarz: Jacek Fuks (PZD Wieluń)

Najlepszy zawodnik: Piotr Marek (PZD Sieradz)

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24

25  26

27  28

29  30

31  32

33  34

35  36

37  38

40  41

puchar1  puchar2