^ Powrót na górę

 

 

Brydżowe potyczki w Klubie 15. SBWD

Rozmiar tekstu:

brydz
Sieradz okazał się gościnnym miastem dla łódzkich brydżystów. W odbywającym się w Klubie 15. SBWD IV Sieradzkim Turnieju Teamów w brydżu sportowym gracze grupy Zubiel Łódź zajęli pierwsze miejsce. Turniej objęty był patronatem starosty sieradzkiego Mariusza Bądziora.

W brydżowe szranki stanęło 9 zespołów z Sieradza, Zduńskiej Woli i Łodzi. Turniej Teamów rozgrywany jest raz w roku od 4 lat. Oprócz tego sekcja brydżowa LKS Piast Sieradz organizuje – również raz do roku – Grand Prix Ziemi Łódzkiej. Treningiem są wewnętrzne turnieje, rozgrywane w Piaście w każdy wtorek.

Otwarcia IV Sieradzkiego Turnieju Teamów dokonał wicestarosta sieradzki Marek Kanicki, który przywiózł ze sobą nagrody ufundowane przez Powiat. – Szkoda, że brydż jest wciąż mało popularnym sportem. Niewiele jest dyscyplin, w których tak dużo zależy od intelektu. Pod tym względem daje się go porównać chyba tylko z szachami, choć w nich nie ma elementu zaufania do partnera. W brydżu bardzo wiele od niego zależy – powiedział Marek Kanicki.

Ta niewielka popularność brydża sprawia, że o sukcesach sekcji nie jest zbyt głośno. Młodzież też niespecjalnie garnie się do tej dyscypliny. – Próbowaliśmy zainteresować brydżem uczniów sieradzkich szkół, ale bezskutecznie. Nie było odzewu ani ze strony rodziców, ani ze strony nauczycieli. Przegrywamy z Internetem, który skutecznie odciągnął młodzież od wielu dyscyplin sportu – mówi Tadeusz Miedziak, kierownik sekcji brydża sportowego LKS Piast Sieradz.

Klub ten znany jest przede wszystkim z zapasów, ale i grupa brydżystów działa prężnie, i to już od 53 lat. Ubiegły rok był dla niej wyjątkowo udany, bo sieradzcy brydżyści awansowali do pierwszej ligi.

Wyniki IV Sieradzkiego Turnieju Teamów:

1. ZUBIEL Łódź: Jacek Grzelczak, Andrzej Kozikowski, Adam Pawlowski, Paweł Zubiel – 19 pkt.

2. PIAST Zdrowie Z Sieradz: Marian Jakubowski, Tadeusz Miedziak, Zdzisław Radomski, Kazimierz Wojajczyk – 11 pkt.

3. PIAST II Sieradz: Tadeusz Bartolik, Włodzimierz Biernacki, Roman Jagielski, Wiesław Olczyk, Krzysztof Olejnik – 4 pkt.

4. VEOLIA Energia Łódź: Krzysztof Buzała, Witold Pietrzak, Piotr Piotrowski, Zenon Wierzbicki – 3 pkt.

5. PIAST & Friends Sieradz: Grzegorz Dziębowski, Bogusław Jakóbczyk, Robert Krawczyk, Jarosław Łaszczuk, Piotr Wulkiewicz – 1 pkt.

6. PIAST Zdrowie Y Sieradz: Henryk Cybulski, Lechosław Janczar, Jerzy Szubiga, Marek Świniarski.

7. PIAST Zdrowie X Sieradz: Kordian Kułak, Tomasz Kuś, Paweł Pyziak, Mirosław Rumak.

8. LOKATOR Zduńska Wola: Piotr Gałczyński, Romuald Pohl, Bożena Poleszczuk, Jan Szynczewski.

9. ŁUCZAK Sieradz: Mirosław Grobelny, Antoni Jabłoński, Zdzisław Łuczak, Ireneusz Pluta.

Sędzią zawodów był Mariusz Stańczyk.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24

25  26