^ Powrót na górę

 

 

Wizyta Mobilnej Akademii Młodych Orłów

Rozmiar tekstu:

zsp1
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu gościli trenerzy z Mobilnej Akademii Młodych Orłów: Rafał Poznański i Sławomir Kraska wygłosili wykład dla trenerów lokalnych, a potem przeprowadzili trening pokazowy dla młodych zawodników na boisku „Mechanika”.

Wykład poświęcony był indywidualizacji w szkoleniu. – Rozwój indywidualny każdego zawodnika i rozwój drużyny powinny iść w parze, ale wiemy, że nie zawsze daje się osiągnąć takie proporcje. Przeważnie trenerzy stawiają na zespół. Indywidualizacja piłkarzy to bardzo trudne, pracochłonne i czasochłonne zadanie, bo w drużynie nie ma dwóch takich zawodników. Każdy ma inne możliwości i inne potrzeby, wymagające rozwijania różnych elementów wyszkolenia. Pocieszające jest to, że jest gdzie je rozwijać, bo z infrastrukturą jest u nas coraz lepiej – mówi Sławomir Kraska.

Projekt Mobilnej Akademii Młodych Orłów składa się z dwóch filarów: edukacyjnego, którym jest systematyczne kształcenie trenerów piłki nożnej, nauczycieli wychowania fizycznego oraz rodziców (opiekunów) – pasjonatów, oraz selekcyjnego, dotyczącego obserwacji i wyłonienia wyróżniających się dzieci do letniej i zimowej edycji Akademii Młodych Orłów. Szczegóły w prezentacji.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  9

10  11

12  13

14  15

16  17