^ Powrót na górę

 

 

Sprawdzian wiedzy o prawie i samorządzie

Rozmiar tekstu:

IMG 5307
Marcin Bocian, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Urbańskiego w Złoczewie i Jakub Staniewski, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu, zajęli II miejsce w finale Konkursu Wiedzy o Prawie i Samorządzie Terytorialnym. Patronat nad konkursem objął starosta sieradzki.

W teście finałowym uczestnicy odpowiadali na 30 pytań z zakresu prawa i administracji. Musieli m.in. wiedzieć, jak brzmi zasada praworządności, kto kontroluje decyzje podjęte przez wójta oraz w którym roku została uchwalona Europejska Karta Samorządu Terytorialnego.

Test najlepiej rozwiązał Maciej Teodorczyk, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli. Miejsce drugie zajęli dwaj uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Sieradzki, którzy zdobyli identyczną liczbę punktów, a miejsce trzecie wypracował Adam Niezgodzki z I LO w Zduńskiej Woli. Obu uczniów zduńskowolskiego liceum przygotowywała do konkursu Magdalena Wolfram. Marcin Bocian wystartował pod opieką Leszka Misiaka, a Jakub Staniewski przygotowywał się pod okiem Moniki Dworczak.

W finale konkursu wystartowało 34 uczniów z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych regionu: ZSP nr 1 w Sieradzu, LO w Złoczewie, I LO im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli, , Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie, Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie i Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach.

Organizatorem konkursu była Społeczna Akademia Nauk w Sieradzu przy honorowym patronacie starosty sieradzkiego. Nagrody wręczali: Mariusz Bądzior, wicestarosta sieradzki, Mariusz Glinkowski, dyrektor regionalny SAN i Agnieszka Korzeniowska-Polak, koordynator konkursu. Finał odbył się w sieradzkiej siedzibie SAN – w budynku ZSP nr 1.

T.O.

IMG 5246  IMG 5251

IMG 5254  IMG 5268

IMG 5277  IMG 5280

IMG 5287  IMG 5289

IMG 5290  IMG 5292

IMG 5299  IMG 5313

IMG 5346  IMG 5356

IMG 5362  IMG 5368