^ Powrót na górę

 

 

Pierwsza wystawa Macieja Stępińskiego

Rozmiar tekstu:

IILO
W bibliotece II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu można oglądać zdjęcia autorstwa Macieja Stępińskiego, ucznia II klasy. To pierwsza jego wystawa, a więc jest tym bardziej cenna.

Mija półtora roku od momentu, w którym przed jakąś szkolną uroczystością pierwszy raz wziął aparat do ręki. Pierwsze zdjęcia nie zniechęcały, a to już połowa sukcesu. Potem poszło szybko i Maciek stał się etatowym szkolnym fotografem. Kolejny krok skierował w stronę fotografii artystycznej. Efekty można oglądać na szkolnej wystawie oraz na Facebooku, wybierając profil „Fotografia Maciej Stępiński”.

– Fotografii uczę się metodą prób i błędów, traktując ją jak pasję, a nie jak metodę na zarabianie pieniędzy w przyszłości – mówi autor zdjęć. Jako uczeń klasy o profilu biologiczno-chemicznym, po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej widzi siebie na kierunku lekarskim.

Maciek zaczynał od fotografowania przyrody. Były to okolice Sieradza, ale też miejsca związane z rodziną – rejony Goszczanowa, Warty i Cielc, gdzie przyrodniczych obiektów do fotografowania nie brakuje. Kolejny etap to portrety. Kilka z nich umieścił na swojej wystawie w bibliotece.

Ekspozycję zaplanowano na półtora miesiąca, tak więc zdjęcia Macieja Stępińskiego można oglądać w II LO do połowy kwietnia.

T.O.

2  3

4  5

6  7