^ Powrót na górę

 

 

Nauczyciele ZSS w Warcie na kursie językowym

Rozmiar tekstu:

zss
Dzięki udziałowi w projekcie „Paszport językowy dla rozwoju edukacji”, 11 nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie uczestniczyło w kursie językowym, zorganizowanym przez ATC Language Schools w Dublinie.

Wyjazd zorganizowano w połowie lutego. Przez dwa tygodnie, pod okiem doświadczonych lektorów, nauczyciele ZSS intensywnie szlifowali język angielski. Oprócz tego złożyli wizytę w St. Patrick’s National School – podstawowej szkole integracyjnej, gdzie zapoznali się ze specyfiką pracy z uczniem o obniżonej sprawności intelektualnej. Byli też w St. Paul’s Special School. Tam obserwowali zajęcia dla dzieci z upośledzeniem umiarkowanym i autyzmem, zapoznając się z nowymi technikami i metodami nauczania.

W doskonaleniu umiejętności językowych pomagało też zwiedzanie Dublina. Dla gości z Polski irlandzcy gospodarze przygotowali m.in. wycieczki do Klifów Moheru i doliny Celtic Boyne.

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej”, finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12