^ Powrót na górę

 

 

Głosuj na „Zumba Queens”!

Rozmiar tekstu:

ILO
Szkolne miniprzedsiębiorstwo „Zumba Queens”, założone przez grupę uczennic I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, bierze udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszą firmę powstałą w ramach projektu edukacyjnego.

Dziewięć dziewcząt z klasy IIF (o profilu menedżersko-ekonomicznym) prowadzi zajęcia z zumby za symboliczne 5 zł od osoby, jednocześnie dbając o księgowość i marketing. „Zumba Queens” to oficjalnie działająca firma, świadcząca usługi na zasadach komercyjnych (spółka jawna) dla wszystkich chętnych. – Proponujemy zajęcia z zumby. Korzystać z nich może każdy, o ile pozwala mu na to zdrowie. Przed zajęciami konieczne jest złożenie odpowiedniego oświadczenia o stanie zdrowia pozwalającym na wysiłek fizyczny – wyjaśnia jedna z właścicielek „Zumba Queens”, Izabela Leśniczak. Siedzibą firmy jest I LO im. Jagiellończyka w Sieradzu. Uczennice podpisały z dyrektorem umowę, na podstawie której korzystają ze szkolnej sali gimnastycznej.

Wszystko zaczęło się od zajęć z wychowania fizycznego, na które dziewczęta miały przygotować układ taneczny z zumby. – Zauważyłam, że jest grupa uczennic, która zdecydowanie wyróżnia się zaangażowaniem i umiejętnościami. Pomyślałam sobie wtedy, iż można by to jakoś wykorzystać. Po rozmowach z nimi postanowiłam spróbować namówić je do otwarcia małej uczniowskiej firmy usługowej i okazało się, że długo namawiać nie musiałam. W ten sposób powstało coś, co łączy dwie dziedziny, których uczę – mówi Jowita Królikowska, opiekun miniprzedsiębiorstwa, nauczycielka wuefu i podstaw przedsiębiorczości. Pod jej okiem dziewczęta wypełniają rozliczenia podatkowe, prowadzą księgę przychodów i rozchodów, sporządzają raporty kasowe oraz realizują działania reklamowo-promocyjne. Te ostatnie odbywają się głównie za pośrednictwem Facebooka, ale „Zumba Queens” wykorzystują też bardziej tradycyjne metody – ulotki i plakaty.

Miniprzedsiębiorstwo uczestniczy w konkursie „Być przedsiębiorczym”, w którym wybierane są najlepsze firmy powstałe w projekcie edukacyjnym. Ich udział można wesprzeć, klikając na link, podając swój adres mailowy, a następnie potwierdzając udział w głosowaniu przez kliknięcie na przysłany link.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  9