^ Powrót na górę

 

 

Zagraniczni goście w SOSW

Rozmiar tekstu:

sosw
Do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu przyjechali goście z kilku szkół zagranicznych, połączonych partnerstwem w międzynarodowym projekcie „Share Play”. Grupa 34 uczniów i 16 nauczycieli zwiedzała Sieradz i integrowała się ze społecznością szkolną SOSW.

Portugalczycy, Niemcy, Rumuni, Turcy, Norwegowie, Estończycy i Łotysze i przylecieli do Polski w niedzielę 17 kwietnia. W poniedziałek zwiedzali Warszawę, a we wtorek Sieradz. Byli na Wzgórzu Zamkowym, w klasztorze i kolegiacie, odwiedzili też dom, w którym urodził się i mieszkał Ary Szternfeld. W środę rano w SOSW powitali ich: starosta sieradzki Mariusz Bądzior, wicestarosta Marek Kanicki i dyrektor placówki Iwona Górka.

Gospodarze przygotowali dla swoich gości występy wychowanków, pokazali też fragment folkloru ziemi sieradzkiej: pokaz tańców ludowych dała grupa taneczna z Publicznego Gimnazjum Gminy Sieradz, prowadzona przez Katarzynę Kałuziak. W programie pobytu uczestników projektu „Share Play” w Polsce jest jeszcze Łódź i udział w tamtejszej grze miejskiej „Zbudujmy fabrykę”, a także zwiedzanie Krakowa. Goście opuszczą Sieradz i Polskę w sobotę 23 kwietnia.

Europejski projekt „Share Play” realizowany jest w ramach programu „Erasmus+”. Celem jego uczestników jest integracja oraz nauka demokracji i poszanowania praw człowieka. – W grupach międzynarodowych poznajemy systemy edukacyjne działające w poszczególnych krajach i uczymy się metod pracy z uczniem. Często są to metody znacznie różniące się od wypracowanych przez nas. Krótko mówiąc: uczymy się od siebie nawzajem – mówi Iwona Górka.

Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu 2014 r. i powoli zbliża się do finału. „Share Play” zakończy się wraz z końcem roku szkolnego 2015/2016.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  9

10  11

12  13

14  15

16  17