^ Powrót na górę

 

 

Dzień godności osób niepełnosprawnych

Rozmiar tekstu:

sosw
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sieradzu 24 maja uczci Europejski Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Ulicami Sieradza przemaszeruje pochód dzieci niepełnosprawnych wraz z opiekunami, a w hali sportowej przy ul. Broniewskiego odbędą się zawody aktywności motorycznej.

Świętowanie Europejskiego Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną będzie połączone z udziałem w Łódzkim Regionalnym Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej. Zawody odbędą się w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu (ul. Broniewskiego).

Obchody zaplanowano na wtorek 24 maja. Pochód podopiecznych SOSW, opiekunów, nauczycieli i zaproszonych gości wyruszy spod budynku placówki o godz. 10. Następnie ulicami Krakowskie Przedmieście, Polną, Laszka Czarnego i Piłsudskiego przejdzie na pl. Wojewódzki pod budynek Starostwa Powiatowego, gdzie władzom powiatu i miasta wręczona zostanie petycja. Około godz. 11.30 uczestnicy przejdą ulicami Piłsudskiego, Leszka Czarnego, Polną, Zajęczą, Broniewskiego, Żeromskiego i Tuwima do hali sportowej. Tam do ok. 15 potrwają zawody aktywności motorycznej.

Organizatorami imprezy są: SOSW w Sieradzu, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Dary Losu” i klub „Iskierka” – Olimpiady Specjalne Polska.

T.O.