^ Powrót na górę

 

 

„W krainie baśni…”, czyli małe teatry na dużej scenie

Rozmiar tekstu:

sosw
Dzięki tej imprezie niepełnosprawni artyści mogą zaprezentować efekt swojej – czasami wielomiesięcznej – pracy. W Teatrze Miejskim w Sieradzu odbył się XXVII Przegląd Kultury „W krainie baśni, pieśni i tańca”, zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

– Celem przeglądu jest rozwijanie talentów, szeroko rozumiana integracja i włączanie niepełnosprawnych dzieci w życie kulturalne – mówi Maria Wika, wicedyrektor SOSW w Sieradzu.

W życie kulturalne włączali się w tym roku podopieczni 11 placówek z regionu: Ośrodka Adaptacyjnego w Sieradzu, Zespołu Szkół Specjalnych w Rafałówce, Zespołu Szkół nr 2 w Wieruszowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu, Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Chorych z Zespołem Downa w Łodzi, Zespołu Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli, Zespołu Szkół Specjalnych w Brzezinach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stemplewie, Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie i Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sieradzu. Zaprezentowali różne formy artystycznego wyrazu – od tańca, poprzez scenki rodzajowe, po śpiew. Gościnnie wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu. Przedstawili scenkę teatralną pt. „Dylematy taty”.

Przeglądowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów SOSW w Sieradzu. Był też dmuchany zamek, minikącik plastyczny i loteria fantowa.

Tegorocznej edycji imprezy przyświecało hasło „Razem lepiej – przyłącz się do nas”. Tak samo brzmi motto projektu „Erasmus+”, realizowanego przez sieradzki SOSW we współpracy z międzynarodową grupą partnerów z siedmiu państw. Nawiązywał do niego happening, który zakończył XXVII przegląd „W krainie baśni, pieśni i tańca”.

Współorganizatorami imprezy są: Starostwo Powiatowe w Sieradzu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu, Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Ab Ovo”, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Dary Losu”, Sieradzkie Centrum Kultury i Urząd Miasta Sieradza.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  15

16  17

18  19

20  23

24  25

21a  22a

26  27

28  29

30  31

32  33