^ Powrót na górę

 

 

Międzyszkolny Konkurs Fizyczny w „Żeromskim”

Rozmiar tekstu:

IIlo
Dokąd płynie ryba w zamarzniętym stawie, gdy pragnie się ogrzać? Czy można z balonu zaobserwować, jak obraca się kula ziemska? Kto znał odpowiedzi m.in. na te pytania, wygrał Międzyszkolny Konkurs Fizyczny, zorganizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu.

– Konkurs przeznaczony był dla młodzieży z trzecich klas gimnazjów. Wzięło w nim udział 16 uczniów z gimnazjów nr 2 i 3 w Sieradzu, Publicznego Gimnazjum w Brąszewicach oraz Publicznego Gimnazjum Gminy Sieradz – mówi Urszula Świniarska, dyrektor II LO w Sieradzu. Nauczyciele fizyki z tych placówek, będący opiekunami grup uczestników konkursu, byli jednocześnie jego jurorami.

W pierwszym etapie zmagań uczestnicy mieli do rozwiązania pisemny test wiedzy o fizyce, bazujący na gimnazjalnej podstawie programowej. W etapie drugim musieli sobie poradzić z zadaniami problemowymi, wybranymi drogą losowania.

W obu etapach najlepiej poradzili sobie uczniowie sieradzkiego PGGS. W kategorii indywidualnej pierwszą lokatę zajął Kajetan Płachta z tejże szkoły, zdobywając komplet 20 punktów. Na miejscu drugim znalazła się Klaudia Leśniewska (PGGS) z 17 punktami. Tę samą liczbę punktów – i również drugą pozycję – uzyskał Piotr Sowizdrzał z Gimnazjum nr 3 w Sieradzu. Trzeci był Jakub Kęsiak (również z gimnazjum gminnego), który uzyskał 16 punktów.

PGGS triumfował też w klasyfikacji zespołowej. „Gimludki” – bo tak nazwała się drużyna z tej szkoły – znalazły się przed „Opornikami z Trójki” (Gimnazjum nr 3 w Sieradzu), „Atomówkami” z Gimnazjum w Brąszewicach i „Słonecznymi dwójeczkami” z Gimnazjum nr 2 w Sieradzu.

T.O.

1  2

3  5

6  7

8  9

10  11

12  13

14  15