^ Powrót na górę

 

 

Wrzuć żeton i pomóż „Darom Losu”

Rozmiar tekstu:

sosw
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Dary Losu” z Sieradza ma szansę zdobyć 5 tys. zł na rehabilitację społeczną swoich podopiecznych. Możesz mu w tym pomóc, wrzucając żeton do odpowiedniego pojemnika przy okazji zakupów w sklepie Tesco.

„Dary Losu” wspierają dzieci niepełnosprawne już od 13 lat. Z organizowanych przez to stowarzyszenie cotygodniowych zajęć ze specjalistami korzysta 70 dzieci z powiatów sieradzkiego, zduńskowolskiego, poddębickiego i łaskiego. „Dary Losu” prowadzą m.in. rehabilitację ruchową, integrację sensoryczną, kynoterapię (czyli terapię z udziałem psa), zajęcia korekcyjno-kompensacyjne oraz terapię psychologiczną i logopedyczną. Udzielają też porad prawnych i medycznych.

Najnowszą inicjatywą stowarzyszenia jest udział w projekcie Tesco pn. „Decydujesz, pomagamy”. Jest to konkurs grantowy polegający na zbieraniu żetonów wrzuconych przez klientów supermarketu do specjalnego pojemnika znajdującego się przy kasach. W ten sposób „Darom Losu” można pomóc w marketach Tesco w Sieradzu (Galeria Dekada przy ul. Wojska Polskiego 11) i w Poddębicach (ul. Łęczycka 17/19).

„Za każde zakupy klient otrzyma żeton uprawniający do głosowania na wybrany projekt. Zwycięzca głosowania w danym obszarze otrzyma grant w wysokości 5 tys. zł. O wyniku może zadecydować każdy z nas i wesprzeć ważne inicjatywy wokół siebie. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony. Przed startem głosowania opublikujemy listę finalistów dla każdego obszaru, a w jego trakcie będziemy regularnie informować o wynikach i zachęcać do wspierania swoich faworytów” – wyjaśniają organizatorzy konkursu na swojej stronie internetowej. Na niej też – po wpisaniu lokalizacji sklepu w okienku wyszukiwarki – można śledzić aktualne wyniki konkursu.

Głosowanie będzie trwało do 7 czerwca. Wyniki zostaną opublikowane tydzień później.

T.O.