^ Powrót na górę

 

 

SOSW z wizytą u włoskich partnerów

Rozmiar tekstu:

sosw
Włoskie Tradate było miejscem kolejnego spotkania siedmiu partnerów programu „Erasmus+”. Na szkolenie pojechało tam czworo nauczycieli i dwoje uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu.

Tygodniowe spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Together Better – Join Us!”, realizowanego w programie „Erasmus+”. Gospodarzem była szkoła Istituto Comprensivo Galileo Galilei w miejscowości Tradate na północy Wloch.

Dla gości przygotowano bogaty program, zawierający m.in. warsztaty dla młodzieży (żywe szachy, projektowanie koszulek, kreowanie obrazów świetlnych, karate, gry astronomiczne i grafika komputerowa) oraz zajęcia dla nauczycieli. Ci ostatni uczyli się, jak przeciwdziałać wszechobecnemu „wyścigowi szczurów” i jak budować partnerstwo. Uczestniczyli też w warsztatach ruchowych i „biodance”. Na koniec omówili wyniki ankiet dla uczniów i nauczycieli w poszczególnych placówkach oraz zaplanowali kolejną wizytę.

W programie znalazł się też czas na poznanie włoskiego systemu edukacji. Pomogła w tym wizyta w placówkach oświatowych działających w Tradate – przedszkolu, szkole podstawowej, gimnazjum i liceum muzycznym.

Wizyta miała też część kulturalną. Złożyło się na nią zwiedzanie zabytków Mediolanu, Castiglione, Varese i Como oraz koncerty muzyczne, przygotowane specjalnie z okazji przyjazdu międzynarodowej grupy gości.

T.O.

2  3

4  5