^ Powrót na górę

 

 

Potyczki integrujące w „Żeromskim”

Rozmiar tekstu:

IIlo
Uczniowie pięciu gimnazjów z Sieradza, Burzenina, Brzeźnia i Wróblewa spotkali się w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu. Co tam robili? Brali w udział w I Międzyszkolnych Potyczkach Integrujących „Wszyscy w Żeromie”.

W II LO potykała się młodzież z Publicznego Gimnazjum Gminy Sieradz, Gimnazjum nr 1 w Sieradzu, Publicznego Gimnazjum w Burzeninie, Gimnazjum Zespołu Szkół w Brzeźniu i Publicznego Gimnazjum we Wróblewie, a wraz z nimi także uczniowie pierwszych klas II LO. – Cel mamy dziś podwójny: po pierwsze chcemy uczcić Dzień Dziecka, po drugie promować naszą szkołę – mówiła Urszula Świniarska, dyrektor „Żeromskiego”, rozpoczynając potyczki. Gimnazjalistów w „Żeromie” przywitał również starosta Powiatu Sieradzkiego Mariusz Bądzior. Wydział Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Sieradzu (zajmujący się sprawami oświaty) reprezentowała jego naczelnik Elżbieta Cieślak.

Uczestnicy zawodów musieli wykazać się interdyscyplinarną wiedzą, sprawnością fizyczną, wyobraźnią, kreatywnością i poczuciem humoru. Za to wszystko jury przyznawało punkty. Kto zebrał ich najwięcej – wygrywał. Rywalizacja obejmowała m.in. wykonanie kartki z kalendarza (z datą 1 czerwca), bieganie parami ze związanymi nogami, test wiedzy o Polsce, wykonanie krótkiej scenki teatralnej, test pamięci i śpiewanie.

Najlepiej ze wszystkimi konkurencjami poradziła sobie młodzież z PGGS. Drugie miejsce zajęli uczniowie sieradzkiej „Jedynki”, a trzecie – gimnazjum w Burzeninie.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

10 11

12  13

14  15

16  17

18  19

20  21

22  23

24  25

26  27