^ Powrót na górę

 

 

British Day, czyli licealne potyczki gimnazjalistów

Rozmiar tekstu:

Ilo
Gimnazjaliści ze szkół powiatu sieradzkiego sprawdzili swoją znajomość języka angielskiego oraz sprawność fizyczną. Zrobili to nie byle gdzie, bo w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, biorąc udział w Międzyszkolnych Potyczkach dla Szkół Gimnazjalnych „British Day”.

Potyczki przygotowała grupa nauczycieli języka angielskiego i wychowania fizycznego I LO. Językiem porozumiewania się podczas imprezy był angielski. Uczestnicy – podzieleni na pięcioosobowe drużyny – rywalizowali w konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii i w konkurencjach sprawnościowych. Zmagania przebiegały pod okiem jury: dyrektora I LO Grzegorza Pietruchy, nauczycieli anglistów Alicji Łaskiej i Roberta Nowaka oraz nauczycielki wychowania fizycznego Jowity Królikowskiej. Całość prowadziły anglistki: Agnieszka Jadwiszczak i Ilona Lubczyńska.

Po podliczeniu punktacji okazało się, że najlepiej ze wszystkimi konkurencjami poradzili sobie uczniowie Publicznego Gimnazjum Gminy Sieradz: Izabela Wołowicz, Julia Cieślicka, Bartłomiej Czyżak, Mateusz Świątek i Wiktor Jasiński. Drugie miejsce zajęli: Milena Błaszczyk, Natalia Tworek, Bartłomiej Balcerzak, Adam Mielczarek Kacper Kuczyński z Gimnazjum we Wróblewie, a trzecie – Ewa Pietrzak, Zuzanna Osyda, Juliusz Skoczylas, Michał Dłużniewski i Jakub Strumiński z Gimnazjum nr 3 w Sieradzu.

T.O.

2  3

4  5

6  7

9  8