^ Powrót na górę

 

 

Razem możemy wiele. Integracyjne spotkanie w Warcie

Rozmiar tekstu:

zss
W warckim amfiteatrze zorganizowano VII Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej pod hasłem „Razem możemy wiele”. Taką samą nazwę nosi stowarzyszenie działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Warcie, które przegląd ten od lat przygotowuje.

Kilka lat temu Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych i Poszkodowanych w Wypadkach „Razem możemy wiele” wpadło na pomysł zorganizowania imprezy artystycznej, która podsumowywałaby tego typu działalność w szkołach.

Tak powstał Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej, na który początkowo przyjeżdżali wykonawcy z placówek pracujących na terenie gminy Warta. Z czasem z tej możliwości pokazania swoich scenicznych osiągnięć zaczęli korzystać również wykonawcy ze szkół z innych gmin. W tym roku na przeglądzie pojawili się wykonawcy Sieradza, Łasku, Kalinowej i Pęczniewa oraz oczywiście liczne grono tancerzy i wokalistów ze szkół gminy Warta – Rożdżał, Rafałówki, Jakubic, Włynia, Cielc i samej Warty. – Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w tej wspanialej imprezie. Bardzo cieszy fakt, że bierze w niej udział tak wiele zespołów. Stowarzyszeniu „Razem możemy wiele” należą się za to serdeczne podziękowania – mówił wicestarosta Powiatu Sieradzkiego Marek Kanicki podczas wystąpienia otwierającego przegląd.

Prezentacjom artystycznym na scenie amfiteatru w Warcie towarzyszyła wystawa rękodzieła będącego efektem pracy podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej i placówek integracyjnych. Były też pokazy baniek mydlanych, warsztaty artystycznego modelowania balonów oraz kącik plastyczny.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

16  20

17  18

19  21

22  23