^ Powrót na górę

 

 

Uczniowie ZSP nr 1 finalistami olimpiady technicznej

Rozmiar tekstu:

zsp1
Ośmioro uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu zostało finalistami tegorocznej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości i już mają otwartą drogę do kilku uczelni. Koniec roku szkolnego był świetną okazją do podziękowania im za sukcesy.

Mimo że niektórzy z nich dopiero co ukończyli klasę pierwszą technikum, o wstęp na jedną z renomowanych uczelni w kraju już nie muszą się martwić. Poszukujący zdolnej i pracowitej młodzieży rektorzy już otworzyli im drzwi swoich szkół. Na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016 dyrektor ZSP nr 1 Grzegorz Przytuła wręczył im zaświadczenia przywiezione z Politechniki Gdańskiej, podpisane przez rektora prof. Henryka Krawczyka. Są to ni mniej ni więcej, tylko zaproszenia do studiowania.

W dniu zakończenia roku szkolnego gratulacje i podziękowania złożył młodzieży wicestarosta Powiatu Sieradzkiego Marek Kanicki, który uczestniczył w uroczystości na szkolnym dziedzińcu.

Pod koniec kwietnia informowaliśmy o grupie 11 uczniów ZSP nr 1 w Sieradzu, która zwyciężyła okręgowe eliminacje OITiW w Ostrowie Wielkopolskim i awansowała do finału. Ośmioro zostało jego laureatami:

W bloku A olimpiady: Innowacje techniczne

Kategoria: Pomysł ekologiczny

Ewa Janczak (klasa II technikum architektury krajobrazu), Dominika Szewczyk (klasa II technikum architektury krajobrazu) i Marlena Zarębska (klasa I technikum architektury krajobrazu). Projekt: „Drzewa przydrożne – instrukcja dla zarządców dróg”. Opiekun: Mariusz Gławenda.

Kategoria: Pomoc dydaktyczna

Daria Kokoszka (klasa III technikum architektury krajobrazu), Malwina Wierzbicka (klasa III technikum architektury krajobrazu) i Maciej Pietrus (klasa II technikum budownictwa). Projekt: „Fun and learn. Ogród szczęścia „Koniczynka”. Plac zabaw dla dzieci niewidomych i słabo widzących”. Opiekunowie: Aneta Remiszewska-Grzesiak i Ireneusz Pietrus.

W bloku B: Wynalazczość

Jakub Staniewski z klasy IV technikum elektrycznego i Natalia Jarominek z klasy II technikum budownictwa. Opiekun: Aneta Remiszewska-Grzesiak.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  13

14  15