^ Powrót na górę

 

 

Mistrzynie grzebienia z Zamkowej 15

Rozmiar tekstu:

zsp2
Estera Kozielska, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu, zajęła pierwsze miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim o Grzebień Mistrza Antoine’a Cierplikowskiego.
Jedno z wyróżnień zdobyła inna sieradzanka z Zamkowej 15 – Klaudia Owczarek.

Za salon fryzjerski, będący jednocześnie areną zmagań konkursowych młodych adeptek zawodu fryzjerskiego, posłużyła sala gimnastyczna ZSP nr 2 w Sieradzu. W konkursowe szranki stanęło 21 dziewcząt z Sieradza, Kalisza, Działoszyna, Wieruszowa, Błaszek, Turku, Zgierza i Pabianic. – Rok temu, podczas pierwszej edycji konkursu, zastanawialiśmy się, czy znajdzie on swoje miejsce w naszej szkole już na stałe. Dzisiaj, po drugich zawodach, mogę odpowiedzieć, że tak. Świadczy o tym duża liczba uczestniczek, a muszę powiedzieć, iż musieliśmy celowo wprowadzić ograniczenia, bo chętnych było więcej niż możliwości organizacyjne. Świadczy o tym również bardzo wysoki poziom umiejętności dziewcząt biorących udział w konkursie. Patrząc na ich pracę trudno uwierzyć, że one wciąż się uczą, że nie mają jeszcze dokumentów potwierdzających kwalifikacje zawodowe i nie są profesjonalnymi fryzjerkami – skomentowała dyrektor szkoły Magdalena Marciniak.

– Po tej drugiej edycji konkurs aspiruje do markowego przedsięwzięcia ZSP na Zamkowej, a może i jednego z markowych działań promujących Sieradz, tym bardziej że nawiązuje ono do postaci Antoine’a Cierplikowskiego. Na niej opiera się przecież strategia promocyjna miasta – powiedział starosta sieradzki Mariusz Bądzior, który ufundował pierwszą nagrodę w konkursie.

W tym roku tematem konkursu była rzeźba, dlatego w stylizacjach dominowała monumentalność, a autorki fryzur nawiązały w swoich pracach do posągowych kształtów. Jurorzy oceniali nie tylko gotowy efekt w postaci fryzury. – Braliśmy pod uwagę również czystość pracy, która jest bardzo istotna w dzisiejszym fryzjerstwie, sam pomysł, a także, w ostatniej kolejności, całą sylwetkę modelki – wyjaśnił Kamil Stupecki z salonu fryzjerskiego Le Grand w Łodzi, przewodniczący jury.

Na wykonanie stylizacji uczestniczki miały dwie godziny. Regulamin dopuszczał elementy ozdobne i dopinki z włosów sztucznych nie przekraczające 30 procent fryzury, nie dopuszczał zaś pełnych peruk. Ubiór, makijaż i koloryzację włosów należało przygotować wcześniej, pozostając oczywiście w tematyce przewodniej.

Najwyżej została oceniona stylizacja przygotowana przez Esterę Kozielską, uczennicę ZSP nr 2 w Sieradzu. Drugą pozycję jurorzy przyznali Bognie Wiskulskiej z Zespołu Szkół w Działoszynie, a trzecią – Karolinie Skrobiszewskiej, uczennicy ZS w Pabianicach. Przyznano też trzy wyróżnienia. Otrzymały je: Klaudia Owczarek z ZSP nr 2 w Sieradzu, Julia Śniegula z Zespołu Szkół Zawodowych w Kaliszu i Paulina Beska z Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

T.O.

1  2

3  5

6  7

8  9

10  10a

11  12

13  14

15  16

18  19

20  21

22  23

24  25

26  27

28  29

30  31