^ Powrót na górę

 

 

Nauczycielki SOSW na szkoleniu w Turcji

Rozmiar tekstu:

sosw
Dwie nauczycielki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu wyjechały do tureckiego miasta Eregli, gdzie wzięły udział w szkoleniu na temat przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu spowodowanemu uzależnieniami.

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Together better – join us!” programu „Erasmus+”. Szkolenie odbyło się w szkole ponadgimnazjalnej Hatice Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi o profilu marynistycznym.

Podczas spotkania uczestnicy omówili rezultaty ankiet dla uczniów i rodziców. Zaprezentowali – w formie warsztatowej i cyfrowej – sposoby zapobiegania wykluczeniu powstałemu w wyniku uzależnień od alkoholu, narkotyków, papierosów, internetu, gier komputerowych, hazardu i telefonów komórkowych. Na podstawie przygotowanych prezentacji oraz zwiedzania szkół (również specjalnych), zapoznali się z tureckim systemem edukacji. Uczestniczyli także w warsztatach artystycznych, zaplanowali i omówili zadania na kolejne trzy miesiące, ustalili sposób wykonania poradników na temat integracji w szkole i poznali elementy kultury Turcji.

Uzupełnieniem szkolenia były dwa spotkania z przedstawicielami władz miasta i regionu, podczas których rozmawiano o edukacji oraz sposobach budowania dialogu międzykulturowego.

T.O.

1  3

4  5