^ Powrót na górę

 

 

Szkoły ponadgimnazjalne na targach edukacyjnych

Rozmiar tekstu:

targi
Sieradzkie licea ogólnokształcące oraz zespoły szkół ponadgimnazjalnych w Sieradzu i Warcie zaprezentowały się na targach edukacyjnych w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum Gminy Sieradz. Placówki rozpoczynają kampanię informacyjną, skierowaną do gimnazjalistów.

Gimnazjum przy Armii Krajowej targi edukacyjne dla swoich uczniów organizuje już od 17 lat, czyli niemal od początku istnienia gimnazjów. – Naszą rolą jest nie tylko nauczanie. Oprócz tego musimy zadbać, by nasi uczniowie podejmowali odpowiednie decyzje o swojej przyszłości. Dawno temu wybraliśmy do tego formę targów i to się sprawdza. Za to zupełnie nie sprawdza się to, co mówią pesymiści: że forma targów już się w dzisiejszych czasach nie sprawdza. Po reakcji naszych gimnazjalistów widać, że tak nie jest – mówi Renata Daniszewska, dyrektor PGGS.

Nie znaczy to oczywiście, że forma prezentacji szkół przez tych 17 lat nie uległa zmianie. Niż demograficzny robi swoje. Liczba gimnazjalistów maleje wprost proporcjonalnie do wzrostu zaangażowania szkół ponadgimnazjalnych w rekrutację. – Do rozpoczęcia naboru zostało jeszcze co prawda kilka miesięcy, ale wychodzimy z założenia, że im wcześniej zaczniemy, tym lepiej. Jesteśmy szkołą ukierunkowaną na kształcenie zawodowe. Proponujemy młodzieży 7 kierunków technikum i 14 zawodów branżowej szkoły I stopnia. Wciąż się rozwijamy, doposażamy nasze pracownie w nowoczesny sprzęt dydaktyczny. Rozwijamy również zainteresowania naszych uczniów, mamy prężnie działający wolontariat, szkolne koło sportowe, koło PCK i koło fotograficzne. Jest w czym wybierać – powiedziała dyrektor ZSP nr 2 w Sieradzu Magdalena Marciniak.

Każda szkoła reklamowała się podwójnie, bo i na przygotowanym przez siebie stoisku, i podczas kilkuminutowej prezentacji, skierowanej do uczniów gimnazjum. – To jedna z pierwszych okazji do pokazania naszego nowego logotypu, który już umieściliśmy na wszystkich naszych materiałach służących komunikacji wizualnej – mówi Urszula Świniarska, dyrektor II LO w Sieradzu.

Na targach zaprezentowało się pięć placówek prowadzonych przez sieradzki samorząd powiatowy, cztery szkoły z powiatu zduńskowolskiego i jedna placówka niepubliczna z Sieradza.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  13

14  15

16  17

18  19