^ Powrót na górę

 

 

Dzień Otwarty w „Jagiellończyku”

Rozmiar tekstu:

ILO
I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu zaprasza na Dzień Otwarty szkoły. We wtorek 21 marca od godz. 9 do 13 gimnazjaliści będą mogli porozmawiać z uczniami liceum i zwiedzić sale lekcyjne.

Dzień Otwarty organizowany jest przede wszystkim dla uczniów trzecich klas gimnazjów, ale nie wyłącznie dla nich. – Serdecznie zapraszamy również rodziców, opiekunów oraz wszystkich uczniów chcących poznać naszą szkołę. Służymy wyczerpującymi informacjami na jej temat – mówi Grzegorz Pietrucha, dyrektor I LO.

W roku szkolnym 2017/2018 w sieradzkim „Jagiellończyku” na absolwentów gimnazjów czekać będzie 150 miejsc w pięciu oddziałach. W każdym przewidziano do przyjęcia 30 uczniów.

Klasa A (jeden oddział – 30 uczniów)

Przedmioty rozszerzone: język polski, język angielski, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie. Przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, przyroda. Języki obce: angielski, niemiecki. Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji: język polski, język obcy, geografia, historia.

Klasy B i C (dwa oddziały po 30 uczniów)

Przedmioty rozszerzone: chemia, biologia. Przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, fizyka w medycynie, zastosowania matematyki. Języki obce: angielski, niemiecki. Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji: język polski, biologia, chemia, matematyka.

Klasa D (jeden oddział – 30 uczniów)

Przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka. Przedmioty uzupełniające: historia i społeczeństwo, IT – nauka i technika, język angielski w nauce i technice. Języki obce: angielski, niemiecki. Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, fizyka, język obcy.

Klasa E (jeden oddział – 30 uczniów)

Przedmioty rozszerzone: matematyka, geografia, język angielski. Przedmiot uzupełniający: historia i społeczeństwo. Języki obce: angielski, niemiecki. Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji: język polski, język obcy, geografia, matematyka.

T.O.