^ Powrót na górę

 

 

Dzień Języków Obcych na Zamkowej

Rozmiar tekstu:

zamkowa
Języki obce oknem na świat – pod takim hasłem pierwszego dnia wiosny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu odbył się konkurs prezentujący kultury i zwyczaje 12 państw. Do Dnia Języków Obcych szkoła wróciła po kilku latach przerwy.

Gdy jest się uczniem szkoły ponadgimnazjalnej, można witać wiosnę na różne sposoby. Oryginalnie spędzili go uczniowie sieradzkiej szkoły na Zamkowej. – Po kilkuletniej przerwie powróciliśmy do Dnia Języków Obcych. Grupy klasowe przygotowały stoiska i krótkie prezentacje, podczas których w dowolny sposób przybliżyły kulturę wybranego kraju. Zrobiły to poprzez potrawy i stroje, charakterystyczne dla poszczególnych państw. Jest to konkurs, a więc wyłaniamy najlepszych, oceniając różnorodność elementów, estetykę, sposób prezentacji i pomysłowość. Dla wszystkich mamy nagrodę specjalną: dzień bez pytania – mówi dyrektor ZSP nr 2 Magdalena Marciniak.

Miejsce pierwsze i główną nagrodę – tort – zdobyła gruba prezentująca Wielką Brytanię. Na drugim znalazła się grupa „brazylijska”, a na trzecim „włoska”. Wyróżnienie przyznano uczniom, którzy przygotowali stoisko dotyczące Egiptu.

T.O.

5  2

3  4

6  7

8  9

10  11

12  13

14  15

16  17

18  19