^ Powrót na górę

 

 

Dzień Otwarty dla gimnazjalistów

Rozmiar tekstu:

ILO
Gdyby wszyscy gimnazjaliści, którzy odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące w Sieradzu podczas Dnia Otwartego, od września rozpoczęli naukę w tej szkole, ich liczba znacznie przekroczyłaby limit wolnych miejsc.

Od 1 września 2017 roku w „Jagiellończyku” zacznie naukę 150 absolwentów gimnazjów, a w Dniu Otwartym – 21 marca – tylko w samych grupach zorganizowanych odwiedziło szkołę ponad 200 gimnazjalistów. – Do tej liczby musimy również doliczyć osoby, które przyszły do nas indywidualnie oraz rodziców, bo i oni, w zastępstwie swoich dzieci, interesują się naszą ofertą – mówi dyrektor I LO im. Kazimierza Jagiellończyka Grzegorz Pietrucha.

W Dzień Otwarty zaangażowali się nie tylko nauczyciele, bo i uczniowie włożyli bardzo dużo pracy, by zaprezentować swoją szkołę jak najlepiej. W salach lekcyjnych na gimnazjalistów czekali przedmiotowcy, gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące nauki w „Jagiellończyku”, a żeby nie było zbyt „naukowo”, w holu rozweselał ich zespół muzyczny „Siwy Dym Czorne Chmury”.

Wśród szkół, które przysłały swoich uczniów na Dzień Otwarty I LO w Sieradzu, są gimnazja z większości gmin powiatu sieradzkiego, ale też i spoza niego. Największe grupy przyjechały z Burzenina, Brzeźnia, Klonowej i Sieradza (Publiczne Gimnazjum Gminy Sieradz), a z gimnazjów działających w powiatach sąsiednich, ofertą „Jagiellończyka” zainteresowali się uczniowie ze Zduńskiej Woli, z Zadzimia, Zapolic i Pęczniewa.

T.O.

1  3

4  5