^ Powrót na górę

 

 

Potyczki integrujące „Wszyscy w Żeromie”

Rozmiar tekstu:

lo2
W hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu odbyły się drugie Międzyszkolne Potyczki Integrujące „Wszyscy w Żeromie”. To jedyny konkurs w regionie, w którym uczniowie liceum rywalizują z młodzieżą gimnazjalną.

– Widząc zaangażowanie naszych uczniów w przebieg pierwszych Potyczek Integrujących w ubiegłym roku, postanowiliśmy zorganizować je również w roku bieżącym. Tak jak poprzednio, tak i teraz do udziału zaprosiliśmy gimnazja z regionu sieradzkiego – mówi Urszula Świniarska, dyrektor II LO.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami potyczek są trzy nauczycielki języka polskiego w „Żeromskim”: Dorota Błaszczyk, Agata Janiak i Anna Szwankowska. W ten nietypowy sposób polonistki uczciły Dzień Dziecka, zintegrowały gimnazjalistów z licealistami i promowały szkołę.

Uczestnicy zawodów musieli wykazać się interdyscyplinarną wiedzą, sprawnością fizyczną, kreatywnością i poczuciem humoru. Za to wszystko jury przyznawało punkty, kto zebrał ich najwięcej – wygrywał. Ze wszystkimi zadaniami najlepiej poradzili sobie uczniowie Gimnazjum nr 1 im. 31. Pułku Strzelców Kaniowskich w Sieradzu. Drugie miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum we Wróblewie, a trzecie – Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu.

T.O.

1  2

3  5

6  7

8  9

16  17