^ Powrót na górę

 

 

British Day w „Jagiellończyku”

Rozmiar tekstu:

lo1
Gimnazjaliści ze szkół powiatu sieradzkiego sprawdzili swoją znajomość języka angielskiego. Zrobili to nie byle gdzie, bo w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, biorąc udział w II Międzyszkolnych Potyczkach dla Szkół Gimnazjalnych „British Day”.

Potyczki przygotowała grupa nauczycieli języka angielskiego I LO – Agnieszka Jadwiszczak, Alicja Łaska, Anna Sznajder, Agata Kolanus i Robert Nowak – wspomagana przez uczniów klas drugich.

Językiem porozumiewania się podczas konkursu był angielski. Wzięły w nim udział 3-osobowe drużyny z 6 gimnazjów z Sieradza, Wróblewa i Brzeźnia. Ich zadaniem było m.in. wypełnienie testu na temat Wielkiej Brytanii, ułożenie wiersza z podanych angielskich słów, przeliterowanie wyrazów oraz rozpoznanie i zaśpiewanie piosenki brytyjskiego wykonawcy. Zadaniem końcowym, ale już niepunktowanym, było wspólne zaśpiewanie karaoke, oczywiście po angielsku.

Po podliczeniu punktacji okazało się, że najlepiej ze wszystkimi konkurencjami poradzili sobie uczniowie Publicznego Gimnazjum we Wróblewie – Sandra Sibirska, Kacper Wojtysiak i Błażej Bronka.

Drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 1 w Sieradzu: Olivia Hinton, Klaudia Kulawiak i Brajan Frant. Trzecie było Gimnazjum w Brzeźniu: Natalia Marciniak, Natalia Szewczyk i Wiktoria Brzęczek.

Nagrody za udział w potyczkach odebrały drużyny gimnazjów nr 2 i 3 w Sieradzu oraz Publicznego Gimnazjum Gminy Sieradz.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

12  13

14  15