^ Powrót na górę

 

 

Uczennice I LO w Sejmie Dzieci i Młodzieży

Rozmiar tekstu:

lo1
Ewelina Kosatka i Michalina Marciniak, uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, reprezentowały i powiat na XXIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Pierwszego czerwca w sejmowych ławach zasiadło 460 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Z województwa łódzkiego w obradach SDiM wzięło udział 28 uczniów z 14 szkół, a wśród nich dwie sieradzanki z „Jagiellończyka”.

Dwudniowa wizyta w Sejmie była nagrodą dla tych, którzy uzyskali największą liczbę punktów za realizację projektu pod ogólną nazwą „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”. Realizując ten temat, Ewelina Kosatka i Michalina Marciniak przygotowały projekt upamiętnienia postaci Stanisława Kikowskiego jako lokalnego bohatera w przestrzeni publicznej.

Pierwszy dzień minął młodzieży na odwiedzaniu miejsc pamięci w Warszawie i przygotowaniach do wystąpień. Drugiego dnia uczniowie wzięli udział w obradach, wraz z marszałkiem i wicemarszałkami Sejmu, rzecznikiem praw dziecka oraz przedstawicielami Ministerstwa Edukacji narodowej i Instytutu Pamięci Narodowej.

T.O.

1