^ Powrót na górę

 

 

Wolontariusze w schronisku dla psów

Rozmiar tekstu:

wolontariat
Grupa wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu zaangażowała się w pracę Przytuliska i Hotelu Dla Zwierząt „Funny Pets” z Czartek.

Uczniowie „Jagiellończyka” poświęcili sobotę, by wyprowadzić psy na spacery. – Było to drugie nasze spotkanie z podopiecznymi schroniska w Czartkach. Złożyliśmy tam wizytę również w maju bieżącego roku, przywożąc zakupione przez nas obroże, smycze i gryzaki – mówi Jowita Królikowska, nauczyciel I LO, opiekun grupy szkolnych wolontariuszy.

Pomóc zwierzętom z "Funny Pets" może każdy. W soboty między godziną 10 i 13 istnieje możliwość wyprowadzenia psów i spaceru po pobliskim lesie. Przytulisko czeka na czętnych.

Współpraca z hotelem dla zwierząt to tylko jeden z aspektów dodatkowej działalności uczniów sieradzkiego liceum. Młodzież współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Dary Losu”, Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego Oddział Sieradz i stowarzyszeniem „Sursum Corda”. Ponadto co roku angażuje się ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka oraz organizuje szkolne zbiórki krwi.

T.O.