^ Powrót na górę

 

 

Projekt „Łódzkie pełne kultury” z udziałem ZPWP

Rozmiar tekstu:

zpwp
Podopieczni Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego biorą udział w projekcie Łódzkiego Domu Kultury, zatytułowanym „Łódzkie pełne kultury”. ZPWP jest jedną z 10 placówek w województwie, które ŁDK zaprosił do jego realizacji.

– Podczas zajęć muzycznych uczniowie poznają m.in. tajniki gry na wiolonczeli i wezmą udział w warsztatach perkusyjnych. Dowiedzą się, jak wiele wspólnego mają ze sobą faktura muzyczna i faktura tkaniny. Odkryją potęgę rytmu. Na zajęciach prowadzonych przez pracowników Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego dzieci będą mogły posłuchać opowieści o historii ubioru, pieniądza czy o ginących zawodach. Przekonają się, jak żyli ich przodkowie w wiejskiej chacie wiele lat temu – wyjaśnia szczegóły przedsięwzięcia Izabela Sufleta, dyrektor ZPWP w Sieradzu.

Projekt „Łódzkie pełne kultury” to również cykl warsztatów przygotowanych przez edukatorów Muzeum Sztuki w Łodzi, opartych na „Teorii widzenia” Władysława Strzemińskiego. Z kolei nauczyciele i animatorzy kultury wezmą udział w warsztatach na temat elementów muzykoterapii i arteterapii, poznają również ofertę edukacyjną Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego oraz Muzeum Sztuki w Łodzi.

Pierwsze zajęcia, zaplanowane do realizacji w ramach projektu, odbyły się 25 września. Kolejne zaplanowano na 7 i 12 października oraz na 7 listopada 2017 roku.

Projekt realizowany jest w ramach programu „Kultura dostępna”, został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oprócz ZPWP bierze w nim udział jeszcze 9 placówek w województwie łódzkim: Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, Kutnowski Dom Kultury, Miejski Domu Kultury w Radomsku, Miejski Dom Kultury w Opocznie, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, Miejski Ośrodek Kultury w Tuszynie, Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli i Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim.

Harmonogram projektu „Łódzkie pełne kultury” w ZPWP w Sieradzu:

25 września 2017:

10:00 – 12:00. Widzenie konturowe – warsztaty edukacyjne dla uczniów. Prowadzenie: Barbara Kaczorowska i Marta Wlazeł z Muzeum Sztuki w Łodzi.

13:00 – 15:00. Warsztaty metodyczne o sztuce nowoczesnej – warsztaty edukacyjne dla nauczycieli. Prowadzenie: Barbara Kaczorowska i Marta Wlazeł z Muzeum Sztuki w Łodzi.

7 października 2017:

12:00 – 14:00. Wizyta w Łodzi – koncert w Filharmonii Łódzkiej (inauguracja Dziecięcego Uniwersytetu Artystycznego). W programie: Benjamin Britten: „Simple symphony”, Camille Saint-Saens: „Karnawał zwierząt”.

12 października 2017:

10:00 – 15:00. Wizyta w Łodzi – zwiedzanie Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego oraz Muzeum Sztuki.

7 listopada 2017:

10:00 – 12:00. Przysmaki muzyki chińskiej – warsztaty muzyczne dla uczniów. Prowadzenie: Anna Krysztofiak z Filharmonii Łódzkiej.

13:00 – 15:00. Muzyczna tkanina – warsztaty animacyjne dla uczniów. Prowadzenie: Agata Kawełczyk z Filharmonii Łódzkiej.

15:30 – 17:30. Elementy muzykoterapii i arteterapii na lekcjach muzyki/plastyki – warsztaty edukacyjne dla nauczycieli. Prowadzenie: dr Stella Kaczmarek z Filharmonii Łódzkiej.

T.O.

2  3

4  5

6  7

8  9