^ Powrót na górę

 

 

Sprawdzą wiedzę o energetyce odnawialnej

Rozmiar tekstu:

konkurs oze
Rusza III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej, organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu. Do 10 listopada 2017 r. szkoła czeka na zgłoszenia od uczestników. Honorowy patronat nad konkursem objął starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Zanim 4 i 5 kwietnia 2018 r. w finale konkursu spotkają się najlepsi, wszyscy uczestnicy muszą przejść etapy: szkolny (do 15 grudnia 2017) i okręgowy (6 marca 2018). Dwa pierwsze i pierwsza część trzeciego opiera się na testach, zaś części druga i trzecia etapu trzeciego (centralnego) będą polegać na wykonaniu zadań laboratoryjnych i praktycznych.

Etap okręgowy odbywa się w 9 okręgach, obejmujących województwa: 1) lubuskie i zachodniopomorskie, 2) dolnośląskie i opolskie, 3) wielkopolskie, 4) kujawsko-pomorskie, 5) pomorskie i warmińsko-mazurskie, 6) śląskie, 7) łódzkie i mazowieckie, 8) lubelskie i podlaskie, 9) małopolskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Tę część konkursu organizują szkoły partnerskie sieradzkiego „Mechanika”: Zespół Szkół Nr 2 w Szczecinie, Zespół Szkół Nr 18 we Wrocławiu, Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, Zespół Szkół Mechanicznych Nr 2 w Bydgoszczy, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu, Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej oraz Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie.

Pomysł organizacji konkursu związany jest z jednym z kierunków, który ZSP Nr 1 ma swojej ofercie: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. – Na zmagania przyjeżdżają uczniowie ze szkół całego kraju, a wśród patronów konkursu mamy firmy i instytucje będące potentatami w branży. Tak więc oprócz tego, że uczestnicy poszerzają swoją wiedzę i walczą o nagrody, mają możliwość bezpośredniego kontaktu z kierownictwem tych przedsiębiorstw – mówi Michał Kluba, wicedyrektor ZSP Nr 1, pomysłodawca konkursu.

Wydarzenie objęte jest patronatem merytorycznym Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej.

Do pobrania: Regulamin konkursu

T.O.