^ Powrót na górę

 

 

Nagrody dla pracowników oświaty

Rozmiar tekstu:

nauczyciele
Starosta sieradzki Mariusz Bądzior wręczył nagrody 10 dyrektorom i nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Zostały one przyznane z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystego spotkania w Starostwie Powiatowym. Wzięli w nim udział dyrektorzy placówek, nauczyciele oraz przedstawiciele władz samorządowych Powiatu, w tym: przewodniczący Rady Powiatu Sieradzkiego Henryk Waluda oraz radni: Sylwia Dęga-Frątczak, Edward Szewczyk (członek Zarządu Powiatu), Tomasz Baliński i Krzysztof Żubrowski, starosta sieradzki Mariusz Bądzior (przewodniczący Zarządu Powiatu), wicestarosta sieradzki Marek Kanicki (członek Zarządu Powiatu), a także skarbnik Powiatu Iwona Piekarczyk i sekretarz Powiatu Piotr Świderski. Gośćmi specjalnymi byli podopieczni Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu, którzy pod okiem dyrektor placówki Izabeli Suflety dali pokaz umiejętności wokalnych. Spotkanie poprowadziła Elżbieta Cieślak, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.

– Wiem, że w szkołach powiatu sieradzkiego nie brakuje nauczycieli wybitnych, o szczególnych predyspozycjach, pełniących w życiu swoich uczniów rolę autorytetów i przewodników, organizatorów życia i działania zbiorowego uczniów. Jesteście zdolni do autentycznej współpracy z dziećmi i młodzieżą w atmosferze prawdziwej życzliwości. Z okazji dzisiejszego święta wszystkim państwu wyrażam swoją wdzięczność za zaangażowanie i codzienny trud. Składam moje serdeczne podziękowania za rzetelność i oddanie, z jakim realizujecie powierzone obowiązki – zwrócił się do pracowników oświaty starosta sieradzki. Podziękowania za zaangażowanie w pracę swoich placówek i rozwój młodych ludzi złożył dyrektorom i nauczycielom szkół powiatowych Henryk Waluda, przewodniczący Rady Powiatu.

Jedną z nagrodzonych jest dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach Jadwiga Napieralska. Komentując rolę nauczycieli w obecnym systemie edukacji, powiedziała, że choć rozwój technologii i idący z nim w parze coraz większy dostęp młodzieży do informacji, pewne elementy pracy pedagoga pozostają niezmienne. – Nauczyciel wciąż musi być otwarty na ucznia, rozmawiać i przebywać z nim. Przyznam szczerze, że mnie się to udaje, bo kocham to co lubię, uwielbiam być wśród uczniów – mówiła dyrektor ZSP w Błaszkach, a wypowiedź zakończyła konkluzją: – Czuję się nauczycielem z powołania. Jestem przede wszystkim nauczycielem, geografem, a dyrektorem się co najwyżej bywa.

Wykaz osób nagrodzonych nagrodą starosty sieradzkiego w 2017 roku (po 3 tys. zł brutto dla każdej z nich):

1. Elżbieta Gajda – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złoczewie.

2. Grzegorz Gajda – dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu.

3. Magdalena Marciniak – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Sieradzu.

4. Jadwiga Napieralska – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach.

5. Urszula Świniarska – dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu.

6. Katarzyna Leśkiewicz – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu.

7. Jowita Królikowska – wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu.

8. Andrzej Czapnik – nauczyciel Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu.

9. Agnieszka Sapiejka-Reichan – nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu.

10. Nina Michalak-Orszulak – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  21

22  23

24  25

26  27

28  29

30  31