^ Powrót na górę

 

 

Konkursy i quizy na British Festival

Rozmiar tekstu:

1lo
Jak kreatywnie uczyć się języka angielskiego? A choćby biorąc udział w quizach i konkursach, przygotowanych przez szkolnych kolegów – czyli dokładnie tak, jak to zrobili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu.

– Pomysł wyszedł od samych uczniów, którym spodobał się nasz wiosenny British Day. Tak nazywa się konkurs dla gimnazjalistów, organizowany w „Jagiellończyku” co roku na początku czerwca. Jego uczestnicy mają za zadanie m.in. rozpoznawanie i śpiewanie anglojęzycznych piosenek, układanie wierszy z podanych słów czy literowanie słów – mówi Agnieszka Jadwiszczak, nauczycielka języka angielskiego. Nie trzeba dodawać, że językiem porozumiewania się podczas British Day jest wyłącznie angielski.

Podobne potyczki, choć już dla młodzieży I LO, przygotowali organizatorzy British Festival, czyli klasa II B pod przewodnictwem Agnieszki Jadwiszczak. Całość poprowadziło dwoje uczniów z tejże klasy: Monika Puławska i Dawid Strzemieczny.

Zabawa, połączona z nauką angielskiego, trwała około półtorej godziny. 3-osobowe drużyny z klas I i II rozpoznawały utwory muzyczne, postaci z filmów, logotypy koncernów brytyjskich oraz znane miejsca i osoby Wielkiej Brytanii. Najlepiej z tymi zadaniami poradził sobie zespół z I E: Monika Ciołek, Martyna Barton i Magdalena Tworek. Drugie miejsce zajęli: Kacper Świniarski, Jakub Kęsiak i Mateusz Świątek z klasy II D, a trzecie drużyna z I A w składzie: Maja Januchta, Julia Sobaszczyk i Maciej Wajman.

T.O.

1  2

4  5

6  7

8  9

10  11