^ Powrót na górę

 

 

Fryzjerskie anioły i demony na Zamkowej

Rozmiar tekstu:

zsp2
Zdaniem jurorów III Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego o Grzebień Mistrza Antoine’a, najlepszą stylizację wykonała Aleksandra Bryś, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu. Uczestniczkom zmagań w tym roku przyświecało hasło „Anioły i demony”.

Ci jurorzy to pięcioro fachowców: trzech stylistów z sieci salonów Le Grand – Kamil Stupecki, Grzegorz Czyżykowski i Aleksander Wasiota – oraz dwie wybrane losowo nauczycielki fryzjerstwa ze szkół biorących udział w konkursie – Izabela Zielińska z Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu i Anna Konarska z Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim.

Jury oceniało fryzury i stylizacje 22 młodych adeptek sztuki fryzjerskiej z 9 szkół ponadgimnazjalnych województw łódzkiego i opolskiego. Konkurs koordynowało troje nauczycieli ze szkoły na Zamkowej: Monika Plewińska, Magdalena Maciejewska-Suda i Jacek Gruszka. Trójka ta może być dumna, bo to właśnie uczennica ich szkoły okazała się najlepsza.

– Zadanie polegało na wykonaniu stylizacji modelki zgodnie z myślą przewodnią „Anioły i demony”. Uczestniczki miały na to dwie godziny. Ubiór, makijaż i koloryzację włosów należało przygotować wcześniej, pozostając oczywiście w tematyce konkursu – wyjaśnia Magdalena Marciniak, dyrektor ZSP nr 2.

W szkolnej sali gimnastycznej, zmienionej czasowo w salon fryzjerski, rywalizowały dziewczęta z Sieradza, Działoszyna, Zelowa, Pajęczna, Wielunia, Wieruszowa, Pabianic, Zgierza i Gorzowa Śląskiego. Pierwsze miejsce przypadło sieradzance. Drugie zajęła Kamila Fras z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie, a trzecie Bogna Wiskulska z Zespołu Szkół w Działoszynie. Wyróżnienia trafiły do Pauliny Szczęsnej z ZS w Pajęcznie, Marty Zwiech z ZZSP w Zgierzu i Soni Zając z ZS nr 3 w Wieluniu.

Pierwszą nagrodę w konkursie ufundował starosta sieradzki Mariusz Bądzior, drugą prezydent Sieradza Paweł Osiewała, a trzecią dyrektor ZSP nr 2 Magdalena Marciniak. Wyróżnieni otrzymali nagrody ufundowane przez hurtownię kosmetyczną „Bis”, studio urody La Promess, Centrum Nauki i Biznesu „Żak” i Cech Rzemiosł Różnych w Sieradzu.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  22

23  24

25  26

27  28

29  30

31  32

33  34

35  36

37  38

39  40