^ Powrót na górę

 

 

Filmowy sukces uczniów II LO

Rozmiar tekstu:

2lo
Film przygotowany przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu – Jakuba Chłoda i Kacpra Rakocińskiego – otrzymał wyróżnienie w konkursie „Reymont w Ziemi Obiecanej”.

Ponadpięciominutowy film nosi tytuł „Patrzę…” i opowiada o ostatnich chwilach pisarza na ziemi sieradzkiej: noblista (w tej roli Kacper Rakociński), przechadzając się po okolicy, snuje monolog na temat pobytu w Sieradzkiem i powodach, dla których decyduje się opuścić te okolice. Autorem zdjęć do filmu jest Jakub Chłód. Tekst monologu napisała Aleksandra Mielczarek-Hofman, nauczycielka języka polskiego.

– Takie sukcesy, jak ten odniesiony w konkursie „Reymont w Ziemi Obiecanej”, wyjątkowo mnie cieszą i stawiają panią Aleksandrę Mielczarek-Hofman w rzędzie najlepszych nauczycieli naszej szkoły. Życzę jej i jej uczniom kolejnych sukcesów w konkursach – mówi Urszula Świniarska, dyrektor II LO w Sieradzu. W nagrodę za wyróżnienie, twórcy filmu „Patrzę…” wezmą udział w warsztatach filmowych w Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi.

Konkurs „Reymont w Ziemi Obiecanej” został zorganizowany przez WFO w ramach obchodów Roku Reymonta Województwa Łódzkiego.

T.O.