^ Powrót na górę

 

 

Bezpłatne zajęcia dla dzieci do 7. roku życia

Rozmiar tekstu:

sosw
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przy ul. Krakowskie Przedmieście 58 w Sieradzu rozpoczyna realizację rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”.

Placówka została wyznaczona do tego zadania przez starostę sieradzkiego Mariusza Bądziora jako wiodący ośrodek koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu.

Na czym polega program „Za życiem”? – Jego główny cel to udzielenie wszechstronnego wsparcia terapeutycznego dzieciom i ich rodzicom z terenu całego powiatu sieradzkiego, ze szczególnym uwzględnieniem wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Formą realizacji tego zadania jest podjęcie działań stymulujących rozwój, co ma ogromny wpływ na samodzielność na dalszym etapie życia. Z kolei wsparcie dla rodziców będzie miało formę fachowych informacji na temat problemów rozwojowych ich dzieci oraz możliwości pomocy. Będziemy wskazywać im możliwe do zastosowania formy terapii – wyjaśnia Iwona Górka, dyrektor SOSW w Sieradzu.

W ośrodku zostanie powołany zespół specjalistów, którzy na podstawie rozmów z rodzicami, dostarczonych przez nich dokumentów dotyczących dotychczasowych terapii czy leczenia oraz wskazań lekarza pediatry, dobiorą odpowiednie formy zajęć. W zespole tym znajdą się: fizjoterapeuci, logopedzi, psychologowie, specjaliści z zakresu integracji sensorycznej i behawioralnej, terapeuci pedagogiczni oraz inni, w zależności od potrzeb.

Programem zostanie objętych 50 dzieci z terenu powiatu sieradzkiego w wymiarze do 5 godzin tygodniowo dla każdego dziecka. Co bardzo ważne, udział dzieci w zajęciach jest całkowicie bezpłatny.

Ośrodek będzie udzielał wsparcia przez cały rok, również w wakacje, od poniedziałku do soboty. W najbliższym czasie ruszy nabór dzieci do projektu. Jego realizacja będzie trwać do końca grudnia 2021 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie – pod numerem 507 045 197 – lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Założenia programu „Za życiem” można również znaleźć na stronie internetowej zazyciem.mrpips.gov.pl.

T.O.