^ Powrót na górę

 

 

Nowe boisko przy „Mechaniku”

Rozmiar tekstu:

zsp1
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu będą mieli nowe boisko. Sieradzki samorząd powiatowy rozstrzygnął właśnie przetarg na jego budowę.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma „Activa” z Łodzi, która do 10 lipca bieżącego roku wybuduje przy „Mechaniku” obiekt z boiskiem trawiastym, bieżnią lekkoatletyczną i bieżnią do skoków w dal.

Do przetargu stanęły cztery podmioty z Częstochowy („Tel-Bruk”), Koszczał („Torakol”), Sieradza („Monter”) i Łodzi („Activa”). Przetarg wygrał ten ostatni, składając najkorzystniejszą (najtańszą) ofertę za 1 110 406 77 zł brutto.

Zakres prac obejmie: rozbiórkę istniejących elementów wyposażenia boiska, wykonanie nawierzchni poliuretanowej z obrzeżami, montaż elementów wyposażenia, ułożenie warstwy pospółki oraz humusowanie terenu i zasianie trawy.

Na sumę przeznaczoną na tę inwestycję składa się dotacja z Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki (825 100 zł) oraz środki budżetowe Powiatu Sieradzkiego.

T.O.