^ Powrót na górę

 

 

Praktyki dla uczniów z Zamkowej

Rozmiar tekstu:

zsp2
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu pozyskał ponad milion złotych na praktyki zawodowe swoich uczniów. W ramach tego samego projektu zostaną również zmodernizowane dwie pracownie: gastronomiczna i technik komputerowych.

Na realizację „Programu rozwoju Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu” placówka pozyskała 1 150 270 80 zł. Wkładem własnym ze strony szkoły jest przygotowanie sal lekcyjnych, a ze strony pracodawców – organizacja stanowisk pracy na czas praktyk i staży. Całkowity koszt projektu to 1 278 250 80 zł.

– „Programem rozwoju ZSP nr 2” zostanie objętych 70 uczniów I i II klas techników wszystkich specjalności oraz 15 nauczycieli przedmiotów zawodowych. Dla tych ostatnich przewidujemy kursy, szkolenia i studia podyplomowe – mówi Magdalena Marciniak, dyrektor szkoły. Dodajmy, że praktyki zaplanowano na miesiące wakacyjne. Do jakich przedsiębiorstw trafią uczniowie z ul. Zamkowej, jeszcze nie wiadomo. Będą to firmy regionu sieradzkiego. Za pracę uczniowie otrzymają wynagrodzenie, sfinansowane z projektu.

Dofinansowanie zostało pozyskane z Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

T.O.