^ Powrót na górę

 

 

Do Włoch i na Maltę po praktykę zawodową

Rozmiar tekstu:

zsp2
Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Sieradzu intensywnie przygotowuje się do wyjazdu na praktyki zagraniczne do Włoch i na Maltę. Dwie grupy po 15 uczniów szlifują język włoski i poznają kulturę obu państw na dodatkowych zajęciach w ferie.

Skąd młodzi sieradzanie we Włoszech i na Malcie? – Realizujemy w naszej szkole projekt „Europa szansą mojego rozwoju”. Pozyskaliśmy na niego 586 tys. zł z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – wyjaśnia Magdalena Marciniak, dyrektor ZSP nr 2.

Dzięki projektowi trzydziestka przyszłych techników ruszy po zagraniczne doświadczenia zawodowe. Wyjazd zaplanowano na 25 lutego. Na Maltę pojedzie po pięcioro uczniów technikum o specjalnościach: gastronomicznej, hotelarskiej i handlowej, a do włoskiego Reggio Emilia po pięć osób z technikum logistycznego, gastronomicznego i ekonomicznego. Opiekunkami grupy włoskiej są: Katarzyna Pilc-Vinci i Lidia Tomaszewska, a grupy maltańskiej – Karolina Smus i Katarzyna Krawczyk.

Projekt „Europa szansą mojego rozwoju” jest kontynuacją programu „EuroVET”, realizowanego w szkole na Zamkowej w ubiegłym roku szkolnym. W jego ramach w 2017 r. 30 uczniów wyjechało na 4-tygodniowe praktyki, przy okazji realizując przygotowany specjalnie dla nich program kulturowy, polegający na poznawaniu atrakcji turystycznych Florencji i Wenecji we Włoszech oraz wysp Gozo i Comino na Malcie. Na projekt „EuroVET” ZSP nr 2 pozyskał 74 tys. auro dofinansowania z unijnego programu „Erasmus+”.

T.O.

1  2