^ Powrót na górę

 

 

Pierwsze spotkanie w ramach projektu Share Play

Rozmiar tekstu:

4
Projekt Share Play wystartował. Odbyło się już pierwsze spotkanie jego uczestników. Wzięła w nim udział trzyosobowa grupa nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu.

Uczestnicy projektu spotkali się w Portugalii. Pojechały tam delegacje Łotyszy, Estończyków, Turków, Niemców, Norwegów, Rumunów i Polaków. Odbyli dwa rodzaje spotkań: międzynarodowe spotkania projektowe i spotkania służące uczeniu się.

Z Sieradza do Portugalii pojechał koordynator szkolny oraz dwie nauczycielki. Podczas spotkania organizacyjnego poznali portugalski system edukacyjny, zobaczyli sale i pomieszczenia szkoły goszczącej: Agrupamento de Escolas de Rio Tinto nr 3, rozmawiali z nauczycielami i dyrekcją. Mieli również okazję poznać się nawzajem, poznać szczegóły projektu, zasady funkcjonowania programu „Erasmus+” oraz szczegółowo zaplanować wspólne aktywności projektowe.

Celem uczestników projektu Share Play jest integracja, nauka demokracji, poszanowania praw człowieka, które należą do priorytetów Parlamentu Europejskiego. W trakcie realizacji projektu uczniowie będą uczyć się od siebie współdziałania w grupie międzynarodowej. Projekt potrwa od września 2014 do sierpnia 2016 roku.

T.O.

4  2

                                    3