^ Powrót na górę

 

 

Targi edukacyjne w „Mechaniku”

Rozmiar tekstu:

san
Jedenaście szkół wyższych, dwie policealne oraz sieradzki oddział Centrum Planowania i Kariery Zawodowej, do tego kilkuset uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu sieradzkiego. Tak w skrócie wygląda bilans II Akademickich Targów Edukacyjnych, zorganizowanych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu.

Targi objęte były honorowym patronatem starosty sieradzkiego Mariusza Bądziora. Ich organizatorem była Społeczna Akademia Nauk w Sieradzu – uczelnia, która od kilku lat prowadzi w ZSP nr 1 studia licencjackie na kierunku administracja.

Były to już drugie targi dla młodzieży ponadgimnazjalnej. – Pierwszą edycję uczniowie przyjęli bardzo życzliwie. Targi te organizujemy przede wszystkim z myślą o maturzystach, ale i młodzież z młodszych klas interesuje się ofertami szkół wyższych – mówi Mariusz Glinkowski, dyrektor regionalny SAN.

Łącznie wystawców było 14 – 11 uczelni (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu Filia w Kaliszu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu, Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki, Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu i Społeczna Akademia Nauk w Łodzi), 2 szkoły policealne (Studium Pracowników Społecznych i Medycznych w Łodzi oraz Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Sieradzu), a także Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

22  23

24  25