^ Powrót na górę

 

 

Półfinał konkursu wiedzy o energetyce odnawialnej

Rozmiar tekstu:

zsp1
Został już tylko finał. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu odbył się okręgowy (półfinałowy) etap III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej dla województw łódzkiego i mazowieckiego.

– Etap okręgowy został rozegrany równocześnie w dziewięciu placówkach partnerskich w Sieradzu, Szczecinie, Wrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Elblągu, Gliwicach, Białej Podlaskiej i Krakowie. Do ZSP nr 1 przyjechało 20 uczniów z 11 szkół. Ich zadaniem było rozwiązanie testu złożonego z 40 pytań oraz 5 zadań w ciągu 90 minut – wyjaśnia Michał Kluba, wicedyrektor ZSP nr 1, pomysłodawca konkursu.

Pytania i zadania układali pracownicy Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej. Najlepiej poradził sobie z nimi Szymon Grudny, uczeń Zespołu Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku, zdobywając 31 punktów na 50 możliwych. Drugie miejsce zajął Sebastian Dybowski z Zespołu Szkół im. prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce z wynikiem 25 pkt. Obaj 4 i 5 kwietnia wrócą do Sieradza, by, wraz ze zwycięzcami półfinału z pozostałych okręgów, wziąć udział w etapie centralnym.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  9

11  10

12  13