^ Powrót na górę

 

 

Wymarzona ekopracownia w Złoczewie

Rozmiar tekstu:

1
Kolejna ekopracownia w szkole prowadzonej przez Powiat Sieradzki. Z nowej sali do nauki przedmiotów związanych z ochroną środowiska korzystają od niedawna uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Złoczewie.

Ekopracownia powstała dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, pozyskanemu w ramach programu „Moja wymarzona ekopracownia”. Złożony przez szkołę wniosek („Zielona Klasa – modernizacja pracowni przyrodniczej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Złoczewie”) znalazł się na 55. miejscu na 236 wniosków przewidzianych do dofinansowania. Wszystkich złożonych wniosków było 403.

Przygotowanie i wyposażenie pracowni przyrodniczej w Złoczewie kosztowało łącznie 39.973 zł, z czego dofinansowanie wyniosło 34.806 zł. W ramach inwestycji wycyklinowano i polakierowano parkiet, położono gładzie, pomalowano ściany i założono fototapetę, wymieniono również oświetlenie. Pracownia została wyposażona w nowe meble: szafy, stoliki, krzesła, rolety i rośliny ozdobne. Zakupiono tablicę multimedialną, laptop i projektor oraz wiele pomocy naukowych.

Zakup nowych pomocy – modeli i ich ekspozycja na nowych szafach – ułatwia bezpośredni dostęp i korzystanie z tych pomocy. Modele różnych organów, jako pomoce trójwymiarowe, pomagają zrozumieć ich budowę i fizjologię. W ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych uczniowie będą doskonalić swoje umiejętności w zakresie planowania i przeprowadzania doświadczeń biologicznych.

W dniu uroczystego otwarcia pracowni uczniowie zaprezentowali jej możliwości: badali parametry wody pobranej ze złoczewskiego wodociągu, z rzeki Klonówki i ze stawu w Brzeźniu.

T.O.

2  3

4  5

6  7

8  9

                                   logo