^ Powrót na górę

 

 

CEZ i ZSP nr 1 współpracują z PGE

Rozmiar tekstu:

cez
Dyrektorzy Centrum Edukacji Zawodowej i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu podpisali porozumienie o współpracy ze spółką PGE Dystrybucja w Lublinie. Umowa dotyczy wsparcia kształcenia zawodowego w obu sieradzkich placówkach.

Porozumienie w lubelskiej siedzibie PGE podpisali dyrektorzy jednostek – Grzegorz Gajda (CEZ) i Justyna Gmerek (ZSP nr 1) oraz prezes zarządu spółki Wojciech Lutek.

– Współpraca obejmie m.in. udział PGE w tworzeniu podstawy programowej, zajęcia edukacyjne prowadzone przez pracowników spółki, wycieczki uczniów do PGE, udział nauczycieli przedmiotów zawodowych w warsztatach, pokazach i konferencjach organizowanych przez spółkę, praktyki i program stypendialny dla wybranych uczniów oraz klasę patronacką – wymienia Grzegorz Gajda, dyrektor CEZ. PGE zobowiązała się również do pomocy w wyposażeniu pracowni zajęć praktycznych w materiały dydaktyczne.

Jak powiedział prezes lubelskiego PGE Dystrybucja, realizowany przez spółkę program wsparcia kształcenia zawodowego ma pomóc zapełnić lukę pokoleniową w sektorze energetycznym. – Wspólnie z dyrektorami kilku placówek oświatowych w kraju chcemy odtworzyć współpracę szkolnictwa z branżą. Naszym celem jest zbudowanie systemu zastępowalności specjalistów. Skorzystają na tym również samorządy, administracja publiczna i oczywiście mieszkańcy – mówił Wojciech Lutek.

CEZ i ZSP nr 1 są jedynymi placówkami z województwa łódzkiego, zaproszonymi do współpracy przez PGE. Oprócz nich porozumienie podpisało również kilka szkół z Lublina oraz z województw: mazowieckiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

T.O.

1  2

4  5