^ Powrót na górę

 

 

„Jagiellończyk” pożegnał maturzystów

Rozmiar tekstu:

lo1
Młodzież maturalna I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu zakończyła rok szkolny, a wraz z nim również naukę w tej placówce. Wrócą do niej jeszcze na egzaminy dojrzałości i po odbiór świadectw.

Pożegnanie nie mogło się obejść bez nagród dla najlepszych, a że w I LO najlepszych jest dużo, to i nagród sporo. Najważniejszą – Primus Inter Pares – otrzymała Klaudia Lipińska z klasy IIIc, która zakończyła szkołę ze średnią ocen 5,69. Nagrodę dla niej ufundowało Stowarzyszenie Absolwentów I LO im. Jagiellończyka. Z kolei Rada Rodziców postarała się o nagrody dla innych uczniów z wysokimi średnimi: Patryka Majewskiego (kl. IIIe – średnia 5,56), Daniela Leśniewicza (kl. IIIe – 5,35) i Cezarego Pawłowskiego (również kl. IIIe – 5,33).

„Jagiellończyk” znany jest również z wolontariatu. Jego uczniowie od lat wspierają lokalne stowarzyszenia, zajmujące się pomocą niepełnosprawnym i chorym. Młodzież pomaga w organizowaniu imprez oraz udziela się podczas publicznych kwest i zbiórek. Starania te docenił starosta sieradzki Mariusz Bądzior, fundując dla młodych wolontariuszy pamiątkowe statuetki, upamiętniające trzyletnią działalność w szkolnym wolontariacie.

T.O.

1  3

4  7

5  6

8  9