^ Powrót na górę

 

 

W krainie baśni, pieśni i tańca

Rozmiar tekstu:

sosw
Dzięki tej imprezie niepełnosprawni artyści mogą zaprezentować efekt swojej – czasami wielomiesięcznej – pracy. W Teatrze Miejskim w Sieradzu odbył się XXIX Przegląd Kultury „W krainie baśni, pieśni i tańca”, zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

– Celem przeglądu jest rozwijanie talentów, szeroko rozumiana integracja i włączanie niepełnosprawnych dzieci w życie kulturalne – mówi Iwona Górka, dyrektor SOSW w Sieradzu.

W życie kulturalne włączyli się w tym roku podopieczni 10 placówek z regionu: SOSW z Sieradza, Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej z Rafałówki, Ośrodka Adaptacyjnego z Sieradza, Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi z Wielunia, Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Chorych z Zespołem Downa z Łodzi, SOSW ze Stemplewa, Zespołu Szkół nr 2 z Wieruszowa, Zespołu Szkół Specjalnych z Warty, ZSS ze Zduńskiej Woli i Warsztatów Terapii Zajęciowej z Sieradza. Na scenie wystąpiło 120 artystów z różnego rodzaju dysfunkcjami.

Tegorocznej edycji imprezy przyświecało hasło „Szałowo międzypokoleniowo”. Towarzyszyły jej atrakcje dla uczestników i gości: dmuchany zamek, minikącik plastyczny i loteria fantowa.

Współorganizatorami przeglądu są: Starostwo Powiatowe w Sieradzu, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sieradzu, Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Osób Niepełnosprawnych „Ab Ovo”, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Dary Losu”, Sieradzkie Centrum Kultury i Urząd Miasta Sieradza.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  23

24  25

26  27

28  29

30  31