^ Powrót na górę

 

 

Konkurs dendrologiczny po raz trzeci

Rozmiar tekstu:

1
Rośnie ranga konkursu dendrologicznego, organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu. W jego tegorocznej, trzeciej już edycji, wystartowali gimnazjaliści z całego powiatu sieradzkiego. Dotychczas brali w nim udział uczniowie gimnazjów z Sieradza i okalającej go gminy.

Konkurs rozegrano po raz trzeci w ramach Festiwalu Wiedzy. – Dziękujemy uczniom za zainteresowanie tematyką dendrologiczną i podjęcie wyzwania. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i szkolnym opiekunom merytorycznym – mówi Justyna Gmerek, p.o. dyrektor ZSP nr 1.

Uczestnicy nie mieli łatwego zadania. Zakres materiału do przyswojenia liczył bowiem 135 pozycje – tyle drzew, krzewów i pnączy należało znać, by myśleć o wygranej. W konkursie chodziło o rozpoznanie możliwie największej liczby gatunków.

Szczególne gratulacje należą się grupie uczniów Szkoły Podstawowej Gminy Sieradz: Magdalenie Knyspel, Michałowi Szewczykowi i Wojciechowi Jadwiszczakowi, którzy pod opieką Sławomira Lasoty zdobyli 27,5 pkt. na 35 możliwych i stali się zwycięzcami konkursu.

Na pozycji drugiej sklasyfikowano dwie szkoły, których reprezentanci zdobyli identyczną liczbę punktów – 11,5. Drugim miejscem podzielili się: Joachim Sośnicki i Krzysztof Wolniewicz (opiekun: Bożena Dąbrowska) z SP nr 1 w Sieradzu oraz Zbyszko Wojtysiak, Zuzanna Jankowska i Klaudia Golmont (opiekun: Izabela Giergiel) z SP nr 4 w Sieradzu. Tylko pół punktu mniej zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Publicznych w Warcie: Zofia Nowakowska i Bartłomiej Klimczak (opiekun: Elżbieta Kałużna), co dało jej trzecie miejsce.

W konkursie wystartowały jeszcze dwie drużyny: Oliwia Chudzik, Klaudia Bednarek i Kacper Józefiak (opiekun: Lesław Kacprzak) z SP nr 10 w Sieradzu oraz Kacper Sosin i Dawid Dolata z Zespołu Szkół w Klonowej.

Organizatorami konkursu dendrologicznego jest dwoje nauczycieli „Mechanika”: Mariusz Gławenda, nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum architektury krajobrazu i Katarzyna Duch, szkolny koordynator Festiwalu Wiedzy.

T.O.

2  3