^ Powrót na górę

 

 

Uczniowie ZSP nr 1 finalistami olimpiady

Rozmiar tekstu:

zsp1
Kolejny sukces uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu na Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Tym razem w bloku „B” turnieju Bartosz Dziębowski i Dawid Ciumek zdobyli tytuł finalisty olimpiady.

Start w OITiW uczniowie poprzedzili kilkumiesięcznymi przygotowaniami pod okiem nauczycieli: Anety Remiszewskiej-Grzesiak i Mariusza Gławendy. Wiosną 2018 r. przeszli eliminacje szkolne, a potem pokonali etap wojewódzki (w okręgu łódzko-sieradzkim) w Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim. Tam zakwalifikowali się do etapu centralnego.

Finał odbył się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku (woj. podkarpackie), gdzie olimpijczycy z Sieradza rywalizowali w gronie stu kilkudziesięciu uczniów z całej Polski. – Podczas testów pisemnych i prezentacji ustnych Bartosz i Dawid wykazali się szczegółową znajomością Prawa Własności Przemysłowej i historii wynalazków – mówi Mariusz Gławenda.

Wkład pracy włożony w przygotowania zaowocował sukcesem, który daje obu uczestnikom zwolnienie z etapu pisemnego wszystkich egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Ponadto Bartosz Dziębowski i Dawid Ciumek mają już zagwarantowany wstęp na większość uczelni technicznych i uniwersytetów w Polsce.

T.O.